بنیاد بیل و ملیندا گیتس، قدرتمندترین بنیاد خیریه خانوادگی جهان با همراهی دو بنیاد دیگر متعهد به پرداخت ۱۲۵ میلیون دلار برای تسریع در یافتن درمان بیماری کرونا شد.

کمک مالی بیل گیتس برای یافتن داروی کرونا

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، به نقل از جروزالم پست، بنیاد بیل و ملیندا گیتس، قدرتمندترین بنیاد خیریه خانوادگی در جهان، و دو موسسه بزرگ خیریه دیگر روز سه شنبه ۱۲۵ میلیون دلار را به منظور کمک به تسریع روند یافتن درمانی برای ویروس کرونا، که در آستانه پاندمی در دنیاست، تخصیص دادند.

این اقدام به منظور تسریع بیشتر در روند شناسایی دارویی برای درمان این بیماری جدید و احتمالا ویروس‌های دیگر در آینده صورت گرفت. هدف از تخصیص این کمک مالی این است که از دسترسی کشورهای فقیر و مقرون به صرفه بودن درمان بیماری کرونا اطمینان حاصل شود.

تاکنون هیچ داروی ضد ویروس و یا دیگر روش‌های درمانی مربوط به سیستم ایمنی در درمان بیماری کرونا موثر نبوده است. بنیاد خیریه گیتس و موسسه خیریه پزشکی «ولکام تراست» هر یک ۵۰ میلیون دلار و بنیاد «مسترکارد ایمپکت» نیز ۲۵ میلیون دلار به این کار اختصاص داده است.

مارک سزمن، مدیر اجرایی بنیاد بیل و ملیندا گیتس در بیانیه‌ای اعلام کرد ویروس‌هایی مانند کووید-۱۹ به سرعت انتشار می‌یابند، اما پیشرفت‌ها در زمینه یافتن واکسن و درمان آن به کندی پیش می‌رود.

شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان به ۱۱۴ هزار و ۴۲۲ نفر رسید. تاکنون بیش از ۴ هزار نفر در کشورهای مختلف جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست داده‌اند و شمار بهبودیافتگان بیش از ۶۴ هزار نفر بوده است.

ویروس کرونا نخستین بار در اواخر دسامبر در شهر ووهان چین دیده شد و علی‌رغم تمهیدات دولت این کشور به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت. شمار کشورهای درگیر شیوع ویروس کرونا به بیش از ۹۵ کشور رسیده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.