سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا(ع) که در خصوص بیماری کرونا فعالیت می‌کند هیچ ماموریت مستقلی انجام نمی‌دهد و فقط با درخواست دولت به میدان می‌آید.

قرارگاه امام رضا(ع) ماموریت مستقلی انجام نمی‌دهد

قدس آنلاین:  سردار ابوالفضل شکارچی با بیان اینکه قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا که در خصوص بیماری کرونا فعالیت می‌کند هیچ ماموریت مستقلی انجام نمی‌دهد و فقط با درخواست دولت به میدان می‌آید گفت: ستاد کل نیروهای مسلح از اول اسفند امسال برای کمک به دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا ستادی را در نیروهای مسلح ایجاد کرد و ۲۲ اسفند که مقام معظم رهبری فرمانی خطاب به سردار باقری صادر کردند، قرارگاه امام رضای نیروهای مسلح از صبح جمعه ۲۳ اسفند با حضور سازمان‌های پنج گانه ستاد کل تشکیل شد.

وی گفت: جهت گیری و ماموریت ستاد کل علاوه بر حفظ آمادگی‌های دفاعی و امنیتی، سوق دادن امکانات ستاد برای کمک به دولت است و در این جهت این قرارگاه هیچ ماموریت مستقلی انجام نمی‌دهد و ما بنا به درخواست دولت اقدامات زیادی را انجام می‌دهیم که آمادگی افزایش ظرفیت را هم داریم.

وی گفت: اینکه امروز دشمنان ما شایعه می‌کنند که این قرارگاه تشکیل شده است تا مستقل کار کند حرف گزاف و بیهوده‌ای است و نیروهای مسلح هیچ ماموریت مستقیمی در این حوزه ندارند و فقط امکاناتشان را در اختیار دولت قرار می‌دهند.

سردار شکارچی افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی مردم پایه هستند و هر جا احساس مسئولیت کنند شجاعانه و جهادی وارد عمل می‌شوند که مشابه این اقدامات را در حوادث سیل و زلزله داشته‌ایم که به کمک دولت آمده‌ایم.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: دشمنان مرتب در طبل شایعات می‌کوبند. ما بنا به درخواست دولت به میدان آمده‌ایم و در خصوص اختصاص تخت‌های بیمارستانی و نقاهتگاه‌ها و پاکسازی معابر و اماکن آمادگی کمک به دولت داریم و قطعاً نیروهای ستاد کل اعم از سپاه و بسیج و نیروی انتظامی وظایف مشخص شده‌ای دارند تا موازی کاری رخ ندهد.

سردار شکارچی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قرارگاه امام رضا به دنبال قرنطینه برخی شهرهاست، گفت: این قرارگاه بنا به درخواست دولت وارد شده است و هیچ تصمیم مستقلی در این زمینه نمی‌گیرد، اما اگر دولت بخواهد محدودیت‌هایی در هر زمینه ایجاد کند از کمک نیروی انتظامی بهره‌مند خواهد شد.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ستاد کل در بحث حمله بیولوژیکی در خصوص بیماری کرونا ورود کرده است؟ گفت: این موضوع نیاز به تحقیقات بیشتر دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.