شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷

پیام نوروزی نماینده ولی فقیه در استان همدان به مردم

نماینده ولی فقیه در استان همدان

همدان - نماینده ولی فقیه در استان همدان با تبریک آغاز سال ۱۳۹۹ همزمانی آغاز سال جدید با روز جمعه را به فال نیک گرفت.

به گزارش قدس آنلاین ، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی ولی فقیه در استان همدان در پیامی با تبریک آغاز سال ۱۳۹۹ همزمانی آغاز سال جدید با روز جمعه را به فال نیک گرفت.

در این پیام آمده است:سال ۹۸ با همه تلخی‌ها و شیرینی‌ها به اتمام رسید و به تعبیر قرآن کریم روزگار در حال چرخیدن است و ایام همراه با حوادث تلخ و شیرین می‌گذرد.

ابتدای سال ۹۸ همراه با جاری شدن سیل بود و بسیاری از استان‌های کشور درگیر این مسئله بودند که خسارتی را برای کشور و مردم ما ایجاد کرد و در اواخر سال هم اتفاقی تلخ در کشور به وقوع پیوست که دل مردم ما را آزرد و آن شهادت سردار عزت آفرین، حاج قاسم سلیمانی بود.

امسال موضوع مهم انتخابات مجلس را نیز داشتیم که باید از همه مردم عزیز به سبب حضورشان در این عرصه مهم تقدیر و تشکر کنیم؛ همچنین از حضور پرشور و آگاهانه مردم عزیز در مراسم تشییع پیکر سردار حاج قاسم سلیمانی و نیز راهپیمایی ۲۲ بهمن باید قدردانی نمود.

حمله هوایی و موشکی سپاه به عین الاسد، پایگاه نظامی آمریکا، آن هم با وجود آنکه در طول سالیان گذشته هیچ کشوری حتی جرأت تهدید استکبار را نداشت، باعث غرور و عزت نظام اسلامی شد.

از دست دادن هموطنان عزیز در سقوط هواپیما و اتفاقات تلخ دیگری را در سال ۹۸ شاهد بودیم.

ظاهر این اتفاقات تلخ بود، اما گاهی از مواقع نیاز است که با نگاهی دیگر آن حوادث را تفسیر کرد و واقعیت‌ها را دید؛ همان چشم توحیدی که حضرت زینب (س) با وجود آنکه در جریان کربلا و قتل و خشونت و آتش زدن بود، فرمودند «ما رایت الا جمیلا».

درست است که امسال حوادث تلخی را داشتیم اما در ورای این مباحث، اتفاقات شیرینی هم وجود داشت که نباید از آنها غافل شد.

امروز در این شرایط با یک بیماری در جامعه مواجه هستیم و آن هم وجود بیماری واگیر دار است که با مبتلا کردن جامعه، سلامت جسمی مردم را تهدید کرده است که البته از این شرایط انشاالله با همت و همراهی مردم و مسئولان با سربلندی بیرون خواهیم آمد.

درست است که به ظاهر مشکلاتی برای کشور ایجاد شده اما باید امروز این نوع دوستی‌ها، حضور خیرین و حرکت‌های جهادی طلاب و مردم عزیز و بسیجیان را دید که با دلسوزی یاور هم هستند و صد البته باید از عظمتی که پرستاران، پزشکان و کادر درمان ما ایجاد کرده‌اند و در خط مقدم مشغول ایثارگری و فداکاری هستند نیز نام برد و قدردانی کرد.

اینها زیبایی‌هایی است که در کشور وجود دارد و باید به آن توجه شود و برای دیدن آن نیازمند یک چشم توحیدی هستیم که این عظمت‌ها را ببیند و درک کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.