۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
کد خبر: 698800

استاندار خراسان رضوی گفت: بنا به گزارشات کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، این استان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.

خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در این استان که با حضور جمعی از پزشکان متخصص در محل سالن شهید باهنر استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: هر اقدامی که در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا در این استان انجام می‌شود باید به تایید دانشگاه علوم پزشکی برسد.

استاندار خراسان رضوی افزود: برای بهتر اداره کردن این استان باید همه در کنار هم برای توسعه و تامین سلامت مردم تلاش کنند، این سیاستی بوده که تاکنون در دستور کار خراسان رضوی قرار داشته است.

وی با بیان اینکه معمولا هفته‌ای یکبار با کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای خراسان رضوی جلسه‌ای برگزار می‌کند، ادامه داد: در جلسه امروز کمیته علمی که با حضور روسای سابق دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، در مجموع نظر اعضای این کمیته بر این بود که کماکان استان در وضعیت قرمز قرار دارد.

رزم‌حسینی در خصوص مصوبات این جلسه بیان کرد: چنانچه تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، باز شدن دانشگاه‌ها و مدارس بعد از ۲۰ فروردین ماه باشد، قرار شد کمیته علمی ستاد استان مراکز تجمعی غیرضروری مانند کتابخانه‌ها یا فرهنگ‌سراها را به ستاد استانی اعلام کنند تا در دستور کار قرار گرفته و در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شود.

استاندار خراسان رضوی بر ارائه آموزش‌های لازم از جمله رفتارهای اجتماعی به شهروندان تاکید کرد و افزود: نیاز است آموزش‌های رفتارهای اجتماعی و سبک زندگی جدید توسط کارشناسان و اهل فن به مردم ارائه شوند.

وی با اشاره به یکی دیگر از مصوبات جلسه امروز کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی، تصریح کرد: قرار شد پیوست فرهنگی اجتماعی و هنری استراحت‌گاه‌ها و نقاهتگاه‌ها آماده شود.

رزم‌حسینی ضمن تشکر از زحمات پرستاران و خادمان بخش سلامت، تاکید کرد: همچنین مصوب شد که بعد از اعلام نیروی انسانی و کادر درمانی مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی، تلاش شود در حد مقدورات این استان و بخش خصوصی این نیاز برای کمک به بخش درمان نیز تامین شود.

گفتنی است؛ قرار شد کمیته علمی ستاد گزارش مبسوطی از نتایج غربالگری انجام شده در استان را در جلسات بعدی ارائه کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.