طبق آخرین آمار جهانی، تاکنون یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۴۳۵ نفر در جهان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا با افزایش ۳۴ هزار و ۱۶۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته به مجموع ۳۱۱ هزار مبتلا رسیده است.

جدیدترین آمار جهانی کرونا/ ابتلا بیش از ۳۴۰۰۰ نفر در آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته + جدول

قدس آنلاین؛ بر اساس آخرین آمار پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا این لحظه یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۴۳۵ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۶۴ هزار و ۷۲۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، ۲۴۶ هزار و ۶۳۸ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این ویروس را شکست بدهند.

کشور آمریکا که در رده نخست کشورهای مبتلا به ویروس کرونا قرار دارد، با افزایش ۳۴ هزار و ۱۶۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته به مجموع ۳۱۱ هزار و ۶۳۵ مبتلا رسیده است؛ تا این لحظه در این کشور ۸ هزار و ۴۵۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور اسپانیا با افزایش ۶ هزار و ۹۶۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته به مجموع ۱۲۶ هزار و ۱۲۸ مبتلا رسیده است؛ این کشور بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد؛ در این کشور ۱۱ هزار و ۹۴۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

کشور ایتالیا که در رده سوم جهان قرار دارد، با افزایش ۴ هزار و ۸۰۵ مبتلا نسبت به روز گذشته، به مجموع ۱۲۴ هزار و ۶۳۲ مبتلا رسیده است: تعداد قربانیان کشور ایتالیا تاکنون ۱۵ هزار و ۳۶۲ نفر بوده است.

کشورهای آلمان، فرانسه و چین نیز به ترتیب با ۹۶ هزار و ۹۲، ۸۹ هزار و ۹۵۳ و ۸۱ هزار و ۶۶۹ مبتلا، در رده‌های چهارم تا ششم جهان قرار گرفته‌اند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای چین، اسپانیا و آلمان به ترتیب با ۷۶ هزار و ۹۷۴، ۳۴ هزار و ۲۱۹ و ۲۶ هزار و ۴۰۰ بهبودیافته، در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

ویروس کرونا , قاره آمریکا , کشور اسپانیا ,

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.