رییس هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی گفت: با از سرگیری فعالیت باشگاههای این استان در ۳۰ رشته ورزشی مسوولان این مکانها ملزم به تهیه و کاربرد مواد ضدعفونی در آنها مطابق دستورالعمل‌های بهداشتی هستند.

باشگاههای ورزشی ملزم به تامین و کاربرد مواد ضدعفونی هستند

به گزارش قدس آنلاین، دکتر سید رضا گلدوزیان  اظهار کرد: هم اکنون مواد ضد عفونی کننده به وفور در داروخانه و واحدهای عرضه کننده این اقلام موجود است و باشگاه‌های ورزشی نیز مانند سایر اصناف و بخش خصوصی ملزم به تهیه این اقلام برای ضد عفونی محیط و مقابله با گسترش ویروس کرونا هستند.   

وی ادامه داد: از سوی دیگر ورزشکاران نیز برای حضور در این محیط‌های ورزشی ملزم به تهیه مواد بهداشتی و محافظتی خصوصی مانند دستکش و ماسک هستند تا از سرایت احتمالی ویروس به خود یا دیگران جلوگیری کنند و تامین این اقلام توسط اداره ورزش و جوانان و یا فدراسیون پزشکی ورزشی منتفی است.

رییس هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی گفت: ورزشکاران و مردم در صورت مشاهده موارد تخلف در باشگاه‌های ورزشی می توانند موارد را در "سامانه نظارت بر اماکن ورزشی" فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران ثبت و یا موارد تخلف را به ادارات ورزش و جوانان منعکس کنند.

گلدوزیان شمار باشگاه‌های ورزشی خراسان رضوی را حدود هزار و ۲۰۰ مورد عنوان کرد و افزود: خراسان رضوی ۲۰۳ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که فعالیت ۲۰ درصد آنان در سطوح مختلف، حرفه‌ای قلمداد می‌شود همچنین افزون بر ۱۰۰ نفر از این تعداد به عنوان ملی پوش فعالیت دارند.

فعالیت ۳۰ رشته ورزشی در خراسان رضوی

همچنین بر اساس اعلام اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی هیات‌های ورزشی ۳۰ رشته انفرادی در خراسان رضوی نیز می‌توانند از امروز یکشنبه فعالیت‌های خود را به شکل محدود آغاز کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان این مطلب گفت: پروتکل‌ها به تفکیک هر رشته و بررسی ضوابط اجرایی بازگشایی اماکن ورزشی به رؤسای هیات‌های ورزشی این رشته‌ها اعلام خواهیم شد و آخرین توضیحات و دستورالعمل‌ها نیز در اختیارشان قرار خواهد گرفت ضمن این که تهیه مواد ضدعفونی برعهده هیات‌هاست و اداره کل یا ادارات شهرستان‌ها تعهدی به تأمین اقلام بهداشتی ندارند.

فرزاد فتاحی افزود: با از سرگیری فعالیت رشته‌های مجاز، پایش و نظارت بر حسن انجام پروتکل‌های بهداشتی فدراسیون پزشکی و ورزشی، برعهده گروه‌های بازرسی و مرکز بهداشت خواهد بود و هریک از هیات‌ها یا اماکن ورزشی که از زمان بازگشایی مرتکب تخلفی شوند تمام فعالیت‌های آن رشته به حالت تعلیق درخواهد آمد.

وی درباره بازگشایی باشگاه‌های بدن‌سازی نیز گفت: فعالیت‌های این رشته ورزشی همچنان تعطیل است و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت برخورد خواهیم کرد.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.