چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵

بر اساس نظرسنجی جدید

میزان تأیید عملکرد ترامپ در مدیریت کووید- ۱۹ به پایین‌ترین حد خود رسید

ترامپ

بر اساس نظرسنجی جدیدی که همزمان با بروز موارد جدید مبتلایان کووید- ۱۹ در جهان و سیل انتقادات به رئیس جمهوری آمریکا بابت پیشنهاد کاستن از سرعت آزمایش‌های کووید- ۱۹ صورت گرفته، میزان حمایت‌ها از ترامپ در خصوص نحوه واکنش او به این بیماری همه‌گیر به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از "هیل"، نظرسنجی اخیر رویترز/ایپسوس که روز چهارشنبه منتشر شد نشان داد، ۳۷ درصد آمریکایی‌ها نحوه واکنش ترامپ به بحران سلامتی را مورد تأیید قرار داده‌اند که این پایین‌ترین حد نرخ تأیید از زمان آغاز این نظرسنجی در اوایل ماه مارس است.

از بین کسانی که به این نظرسنجی پاسخ دادند، ۵۸ درصد آمریکایی‌ها گفته‌اند که واکنش ترامپ به بیماری همه‌گیر را مورد تأیید قرار نمی‌دهند.

این حرف ترامپ در گردهمایی آخر هفته در تالسا، اوکلاهاما که " از کارکنان خواست سرعت آزمایش‌های کرونا را پایین بیاورند"، موجب ایجاد سردرگمی شد.

ترامپ در تالسا گفت: آزمایش، یک شمشیر دولبه است. ما تاکنون از ۲۵ میلیون نفر آزمایش گرفته‌ایم؛ احتمالاً ۲۰ میلیون بیشتر از جاهای دیگر. آلمان و کره جنوبی هم تست‌های بسیاری گرفته‌اند.

کاخ سفید اعلام کرد که این اظهارنظرات شوخی بوده اما ترامپ روز سه‌شنبه گفت که "شوخی نمی‌کند".

وی تصریح کرد: اجازه دهید واضح صحبت کنم. ما دارای بهترین برنامه آزمایش کووید- ۱۹ در سراسر جهان هستیم. ما بهتر از هر کشوری در جهان، تست کرونا انجام می‌دهیم. آزمایش‌های ما، بهترین در دنیا هستند و ما بیشترین آن‌ها را داریم.

آمریکا شاهد افزایش موارد مبتلا به ویروس کرونا بوده؛ علامت نگران‌کننده‌ای برای این کشور، به ویژه زمانی که تعدادی از ایالات در راستای بازگشایی اقتصادهای خود پا پیش گذاشته‌اند. طی آخر هفته، تعداد مبتلایان جدید در آمریکا روزانه ۳۰ هزار نفر افزایش یافت؛ در حالی که این نرخ، هفته‌ها در حد روزانه ۲۰ هزار مبتلای جدید باقی مانده بود.

بر اساس داده‌های گردآوری شده در دانشگاه جانز هاپکینز، آمریکا تا صبح چهارشنبه (امروز) تعداد ۲ میلیون و ۳۴۷ هزار و ۱۰۲ مورد قطعی ابتلا به کووید- ۱۹، و ۱۲۱ هزار و ۲۲۵ مرگ ناشی از این بیماری اعلام کرده است.

جمهوری‌خواهان سنا همچنین هشدار داده‌اند که برای کاهش مقدار آزمایش‌های کووید- ۱۹، بسیار زود است و تا زمانی که واکسنی تولید نشده، شاهدی مبنی بر آمادگی آمریکا برای کاهش تست‌های روزانه وجود ندارد.

بر اساس نظرسنجی رویترز/ایپسوس، حتی جمهوری‌خواهان نیز دچار کاهش اعتماد نسبت به دولت ترامپ شده‌اند. تنها ۴۳ درصد از رأی‌دهندگان حزب جمهوری‌خواه گفته‌اند که معتقدند کشور در "مسیر درست" حرکت می‌کند؛ پایین‌ترین سطح ثبت شده از ژانویه ۲۰۱۷ که ترامپ روی کار آمد.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهور آمریکا و نامزد پیش‌فرض حزب دموکراتیک برای انتخابات ریاست جمهوری، در میان رأی‌دهندگان ثبت‌نامی با ۱۰ امتیاز از ترامپ پیشی گرفته است. این عدد، کاهش مختصری نسبت به برتری ۱۳ امتیازی بایدن، در نظرسنجی مشابه در هفته گذشته است.

نظرسنجی رویترز/ایپسوس به صورت آنلاین برگزار شد و از هزار و ۱۱۵ بزرگسال- در روزهای ۲۲ و ۲۳ ژوئن (۲ و ۳ تیر) رأی‌گیری کرد که در این میان ۵۰۳ رأی‌دهنده دموکرات و ۴۰۸ رأی‌دهنده جمهوری‌خواه حضور داشتند. حاشیه خطای این نظرسنجی +۳ یا -۳ امتیاز بوده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.