جمعه ۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۲

تعداد بیکاران آمریکا از 47 میلیون نفر عبور کرد

بیکاری در آمریکا

وزارت کار آمریکا اعلام کرد: 1.48 میلیون آمریکایی جدید برای دریافت مزیت های بیکاری در هفته گذشته ثبت نام کردند که به این ترتیب تعداد بیکاران آمریکایی از نیمه ماه مارس به 47.3 میلیون نفر رسیده است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از راشاتودی، وزارت کار آمریکا اعلام کرد: 1.48 میلیون آمریکایی دیگر برای دریافت مزیت‌های بیکاری در هفته گذشته ثبت نام کردند.

از آنجایی که شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا افزایش یافته، اقتصاددان‌ها انتظار افزایش 1.3 میلیون نفری برای درخواست حمایت‌های بیکاری را داشتند.

با این درخواست های جدید، تعداد درخواست کنندگان مزیت های بیکاری از نیمه ماه مارس به 47.3 میلیون نفر رسیده است. ادامه درخواست های منظم مزیت‌های بیکاری (یعنی افرادی که فرم درخواست مزیت های بیکاری را برای دو هفته متوالی پر کرده اند) به 19.5 میلیون نفر رسیده است که از 20.3 میلیون نفر در هفته گذشته کمتر است.

لوئیس الکساندر اقتصاددان شرکت نامورا گفت: «درخواست مزیت های به تدریج کم می شود درحالی که بازار کار همچنان ضعیف است؛ بروز نشانه هایی از بهبود تدریجی نشان می دهد، یک بهبود دیگر در بخش غیرکشاورزی در ماه ژوئن رخ خواهد داد.»

آمریکا در این هفته شاهد یک افزایش بی سابقه در شمار مبتلایان به کووید 19 بود بطوریکه 48 هزار مورد جدید در روز چهارشنبه اضافه شدند. و در مجموع 2.4 میلیون نفر در این کشور مبتلا شدند که از این شمار بیش از 124 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.