وزیر دفاع با بیان اینکه امروز به لطف خدا بیش از ۳۸ هزار قطعه را تولید می‌کنیم، تصریح کرد: با ساخت این مواد برای یکسال بیش از ۲۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی داشتیم.

۳۸هزار قطعه را تولید می‌کنیم/۲۰۰میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی داشتیم

قدس آنلاین: امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آئین افتتاح و بازگشایی نمایشگاه  نهضت قطعه سازی که به همت سازمان‌های صنعتی وزارت دفاع برگزار شد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار ویدئو کنفرانسی با هیئت دولت در دوم شهریور ماه سال جاری، تبلور و تحقق نهضت قطعه سازی در نیروهای مسلح و وزارت دفاع را اقدامی ارزشمند، انقلابی و جهادی دانست و گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در لبیک گویی به فرمان ارزشمند معظم له و نمایش عینی اقتدار نیروهای مسلح و وزارت دفاع در محقق ساختن قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها توانمندی‌های سرشار کشور در حوزه نهضت قطعه سازی و موفقیت بزرگ در شکستن تحریم‌های ظالمانه و رفع هرگونه وابستگی به نظام سلطه و کمک راهبردی به بخش صنعت ملی در جهت برون رفت از بحران‌های پیش رو بزرگترین نمایشگاه نهضت قطعه سازی نیروهای مسلح را با هدف تحقق شعار «ما می‌توانیم» در سال جهش تولید با شعار صنعت دفاعی پشتوانه صنعت ملی افتتاح کرده است.

امیر حاتمی این نمایشگاه را تبلور واقعی و عینی نهضت قطعه سازی در کشور به برکت ۴ دهه عمر پربرکت نظام اسلامی در نیروهای مسلح است دانست و افزود: این نمایشگاه در دو حوزه نظامی و غیرنظامی با نمایش ۲۰۰۰ قطعه، دستاوردهای ارزشمند نیروهای مسلح در ساخت مواد فلزی، مواد غیرفلزی، سوخت، مواد پرانرژی، سرجنگی، هدایت و ناوبری، کنترل، اویونیک، الکترواپتیک، ارتباطات، رادار، جنگال، سایبرو فناوری اطلاعات، انرژی، تولید و توزیع توان، موتور و پیشران و … را در معرض دید قرار داده است.

وزیر دفاع ادامه داد: نمایشگاه نهضت قطعه سازی در شاخه‌ی غیر نظامی نیز با نمایش دستاوردهای نیروهای مسلح از سرریز دانش صنعت دفاعی در حوزه نفت، نیروگاه، گاز، پتروشیمی، خودرو، ریلی، بهداشت و سلامت، صنعت هوایی، دریایی و ارتباطات و مخابرات راه کارهای خروج از بن بست تحریم‌ها را به معرض نمایش گذاشته است.

امیر حاتمی با بیان اینکه نهضت قطعه سازی وزارت دفاع در شرایط تحریم شکل گرفته است گفت: سال گذشته رونق تولید در بخش‌های مختلف کشور و بویژه در حوزه دفاعی به طور کامل عینیت یافت و امسال نیز در سال جهش تولید شاهد دستاوردهای فاخری در زمینه دفاعی و نظامی را بودیم و این نهضت باید به بخش ملی نیز تسری یابد تا شاهد یک انقلاب و دگرگونی در حوزه صنعتی کشور باشیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه نهضت قطعه سازی در وزارت دفاع با همکاری بخش‌های خصوصی، شرکت‌های دانش بنیان و سایر مراکز صنعتی به موفقیت رسیده است گفت: این نهضت از قابلیت و ظرفیت کاملی در رفع نیاز صنایع و شرکت‌های مختلف برخوردار است.

وزیر دفاع با بیان اینکه نیروهای مسلح و وزارت دفاع به عنوان پیش قراول خودباوری، خود اتکایی و نگاه به درون همواره در حفظ و ارتقای قدرت بازدارنگی جمهوری اسلامی و همچنین تولید قدرت، پیش رونده و پیش برنده بوده اند افزود: وزارت دفاع آماده است تا از سرریز دانش دفاعی و همت متخصصان صنعت دفاعی همانگونه که در بخش بهداشت و درمان با تولید انواع تجهیزات درمانی و بهداشتی نقش مؤثری در کنترل شیوع کرونا ایفا کردند و در بخش خودرویی نیز با تولید قطعات گلوگاهی کمک شایانی به بخش خودروسازی کشور کردند؛ سایر بخش‌های صنعتی کشور را نیز یاری کنیم.

امیر حاتمی با بیان اینکه تجهیزات به نمایش در آمده در حوزه غیر نظامی برابر درخواست و به سفارش بخش‌های مختلف صنعتی کشور ساخته شده است گفت: وزارت دفاع از ظرفیت و توانمندی بالایی در حوزه تولید انواع قطعات پیچیده و حساسی که مورد تحریم کشورهای بیگانه است برخوردار است.

وزیر دفاع با بیان اینکه صنعت دفاعی همواره در جهت رفاه و آسایش و امنیت ملی خود را موظف به حمایت از صنعت ملی می‌داند تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد دشمنان و نظام سلطه با تنگ نمودن حلقه اقتصادی، چرخه تولید کشور را متوقف کنند.

امیر حاتمی گفت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران تلاش‌های زیادی برای ضربه زدن به ایران انجام می‌دهند که یکی از آنها تلاش برای غیر فعال کردن کارخانه‌های ایران است. آنها تلاش می‌کنند با جلوگیری از فروش قطعات مختلف این کار را انجام دهند.

وی افزود: یکی از کارهایی که در کشور به جد دنبال شده تأمین قطعات برای صنایع مختلف کشور است که وزارت دفاع به دلیل آنکه زودتر از بقیه مورد تحریم واقع شدند در این حوزه پیش قراول است.

وزیر دفاع ادامه داد: امروز به لطف خدا بیش از ۳۸ هزار قطعه را تولید می‌کنیم که در این نمایشگاه ۲ هزار قطعه را به نمایش گذاشته ایم. فقط در حوزه مواد فلزی و غیر فلزی ما نیاز مند بیش از ۴۸ هزار نوع ماده بودیم که با ساخت این مواد برای یکسال بیش از ۲۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی داشتیم.

وزیر دفاع خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه می‌خواهیم بگوییم که نهضت قطعه سازی در نیروهای مسلح نمود عینی دارد. همچنین یک گیربکس دریایی برای استفاده در انواع شناورها نیز رونمایی شد که ما را یک گام به اهدافمان نزدیک تر می‌کند.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.