سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲

کرونا ۱۱۰ میلیارد ریال خسارت به گردشگری داورزن وارد کرد

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داورزن گفت: ویروس کرونا ۱۱۰ میلیارد ریال خسارت به حوزه گردشگری این شهرستان وارد کرده است.

کاروانسرای فخر داوود

به گزارش قدس آنلاین، محمد عبدالله‌ زاده ثانی افزود: بیشترین آسیب ناشی از ویروس کرونا به اقامتگاه‌های بومگردی، واحدهای اقامتی و پذیرایی، مجتمع و رستوران‌های بین راهی و تاسیسات گردشگری این شهرستان وارد شده است.

وی ادامه داد: طی نیمه نخست امسال بازدید گردشگران از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شهرستان داورزن به عنوان دروازه ورودی خراسان رضوی نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۷۰ درصد کمتر شده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داورزن گفت: این شهرستان با بهره‌مندی از آثار تاریخی و طبیعی فراوان، قرار گرفتن در مسیر جاده باستانی ابریشم و جاده اصلی تهران - مشهد و عبور سالانه ۲۵ میلیون مسافر و زائر بارگاه مطهر حضرت امام رضا (ع) از این شهرستان، شرایط مناسبی برای جذب گردشگر دارد.

وی افزود: آسیابهای آبی و بادی، کاروانسراهای تاریخی بین‌راهی، مساجد تاریخی، یخدانهای قدیمی، آتشکده آذربرزین مهر، روستاهای تاریخی مزینان و باشتین، مناطق ییلاقی و آبشارهای منطقه بفره و کویر برخی از آثار جذاب تاریخی و طبیعی داورزن هستند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام /

نظر شما