یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی:

۳ هزار میلیارد ریال از مطالبات بانک‌های خراسان رضوی وصول شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی از وصل بیش از ۳ هزار میلیارد ریال از مطالبات بانک‌های استان در شش ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، محمدحسن بهادر اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری موفق به وصول بیش از ۳ هزار و ۱۲ میلیارد و ۴۴۳ میلیون ریال از مطالبات بانکی استان تا پایان شهریور ماه شده‌ایم که بالاتر از متوسط کشوری بوده و رشد ۲۹.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ را نشان می‌دهد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان رضوی بیان داشت: در این مدت مطالبات بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری با ۶۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل و با رقم بیش از یک هزار و ۹۶۸ میلیارد ریال وصول و به چرخه اقتصادی استان بازگشته و بانک‌های دولتی نیز یک هزار و ۴۴ میلیارد و ۶۲ میلیون ریال از معوقات خود را توسط شعب اجرای ثبت استان وصول نموده‌اند.  

بهادر با اشاره به ۹ هزار و ۶۲۲ پرونده تشکیل شده اجرای اسناد رسمی استان در سال جاری گفت: هر چند در شش ماهه نخست امسال با تشکیل  ۸.۸ درصد از کل پرونده‌های اجرایی کشور رتبه دوم را به خود اختصاص داده‌ایم اما در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دو دهم درصد کاهش در تعداد پرونده‌های تشکیلی داشته‌ایم.

وی افزود: قریب به ۴۷ درصد پرونده‌های اجرایی استان در مشهد تشکیل می‌شود که این میزان برابر با ۴ هزار و ۵۵۵ پرونده تا پایان شهریور ماه بوده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی تصریح کرد: اجرائیه‌های مهریه با ۷ هزار و ۵۸۶ پرونده بیشترین درخواست تشکیل پرونده اجرایی را به خود اختصاص داده‌اند که ۳ هزار و ۴۶ پرونده آن مربوط به شعبه اجرای اسناد رسمی مشهد است.

 وی افزود: چک بلامحل با ۷۸۸ مورد و سایر اجرائیه‌ها با یک هزار و ۲۴۸ مورد دیگر پرونده‌های تشکیلی اجرای اسناد رسمی استان را شامل می‌گردد.

بهادر خاطرنشان کرد: تعداد پرونده‌های مهریه  نسبت به ۶ ماهه ابتدای سال قبل ۱۷.۳۴ درصد افزایش و پرونده‌های تشکیل شده در خصوص چک بلامحل و سایر اجرائیه‌ها به ترتیب ۱۹.۸ و ۴۳.۸ درصد کاهش داشته است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی اظهار داشت: در همین مدت با تلاش همکاران شعب اجرای اسناد رسمی در استان خراسان رضوی  ۹ هزار و ۳۴ پرونده پس از پایان مراحل رسیدگی و اجرای رای به نتیجه رسیده و مختومه شده که رشدی ۲۸۷ درصدی در این بخش نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.