دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵

۴۵۰۰ناشنوا از بهزیستی استان یزد خدمات می گیرند

مدیر کل بهزیستی استان یزد:

یزد - مدیر کل بهزیستی استان یزد گفت : در حال حاضر بیش از۴هزارو۵۰۰ فرد ناشنوا دراستان یزد از خدمات این سازمان بهره مند می شوند که از این تعداد یک هزارو ۸۹۲نفر زن و ۲هزارو ۶۸۴نفر مرد می باشند .

به گزارش  خبر نگار قدس آنلاین ،علی محمد عطا بخش پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری آنلاین خانه مطبوعات درخصوص خدماتی که بهزیستی به این افراد ارائه می دهد افزود: توانمند سازی جامعه ناشنوایان از اهداف این سازمان است وارائه خدمات توانبخشی وکم توانبخشی از قبیل تعمیر وتامین سمعک، کاشت حلزون و پرداخت کمک هزینه تحصیلی از جمله این خدمات است.

 عطا بخش با اشاره به مشکلات ناشنوایان گفت : اشتغال ، عدم توانایی برقراری ارتبا ط ناشنوایان با افراد  جامعه ، و  بحت تجهیز تعمیر وسایل توابخشی این قشر با توجه به افزایش قیمت دلارمهمترین مشکل این افراد است .

 وی در خصوص جامعه نابینای استان نیز گفت : هم اکنون بیش از ۵هزار۸۰۰ فرد نابینا در استان وجود دارد که از این تعداد ۳هزارو۷۵۰نفر اقایان و ۲هزارو ۱۰۰ بانوان هستند.

عطا بخش درخصوص سالمندان استان هم افزود: درحال حاضر ۱۰درصد جمعیت استان را  سالمندان تششکیل می دهند  که این امار نشان می دهد استان در اینده با افزایش جمعیت سالمندی مواجه هست و امار سالمندی بانوان بیشتر از اقایان است و شهرستان تفت سالمند ترین و شهرستان بافق جوانترین شهرستان استان هستند .

مدیر کل بهزیستی استان  افزایش امید به زندگی و کاهش فرزنداوری را از مهمترین دلایل افزایش سالمندی در جامعه عنوان کرد و گفت : هم اکنون ۱۸مرکزسالمندی روزانه دراستان در حال ارائه خدمات به سالمندان هستند که این مراکزازصبح تا  پایان ساعات ادارای فعال می باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.