وزیر اطلاعات اسرائیل روز سه شنبه اعلام کرد که این رژیم در تلاش است با پنج کشور، عربستان سعودی، عمان، قطر، نیجر و مغرب رابطه برقرار کند.

وزیر اسرائیلی اسامی 5 کشور برای سازش را اعلام کرد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از شبکه «i۲۴» رژیم صهیونیستی، «الی کوهن» گفت: اسرائیل به تماس‌های فشرده خود با چند کشور با هدف عادی‌سازی روابط ادامه می دهد؛ اما این مسأله پس از اعلام نتایج انتخابات انجام خواهد شد.

وی مدعی شد: تل‌آویو در آستانه دست‌یابی به توافقی مشابه با چند کشور عربی حاشیه خلیج فارس و نیز چند کشور آفریقایی است و این مسأله عملا اتفاق افتاد و بحرین و سودان به توافق صلح با اسرائیل پیوستند.

کوهن با بیان اینکه منطقه هم‌اکنون شاهد تحولات تاریخی بزرگی (سازش با رژیم صهیونیستی) است، گفت که این تحولات به خاطر توان اقتصادی و نظامی اسرائیل و نیز پافشاری آمریکا برای ادامه دادن این روند شکل گرفته است.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد که این تحولات منجر به تشکیل یک جبهه قدرتمند متشکل از مصر، سودان، ‌ بحرین، امارات، در مقابل ایران و «رجب طیب اردوغان» رییس جهمور ترکیه شده است.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پیش تر و پس از اعلام عادی سازی روابط میان تل آویو و خارطوم اعلام کرده بود که عربستان نیز بزودی با اسرائیل روابط برقرار خواهد کرد.

تنها چند روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، ترامپ خواهان کسب پیروزی در حوزه سیاست خارجی بویژه در منطقه خاورمیانه و تکمیل خیانت عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عرب این منطقه است.

در همین مورد دولت ترامپ با فشار شدید توانست سودان را به گشودن روابط با رژیم صهیونیستی راضی کند و رییس جمهوری آمریکا جمعه گذشته گشودن روابط میان سودان و رژیم اشغالگر قدس را اعلام کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.