استاندار تهران گفت: پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای تهران از سوی ستاد مقابله با کرونای استان تهران مطرح شد و من به عنوان رییس ستاد موافق این پیشنهاد هستم.

 استاندار تهران: با پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای تهران موافقم

قدس آنلاین:  انوشیروان محسنی بندپی بعد ازظهر چهارشنبه در حاشیه پنل کووید - ۱۹ سیزدهمین همایش علوم بهداشتی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا موافق  تعطیلی ۲ هفته‌ای تهران هستید، افزود: همانطوری که وزیر کشور و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کردند، این موضوع به عنوان یک پیشنهاد است و باید در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و بررسی و پس از تصویب ابلاغ شود.

وی یادآور شد: این موضوع هنوز در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی نشده است.

وی ادامه داد: خستگی کادر درمان و حجم بالای بستری در بیمارستان ما را ملزم می کند تا شرایطی را فراهم کنیم که بار مراجعه به بیمارستان ها کاهش پیدا کند.

استاندار تهران همچنین گفت: اقدامی که با همکاری وزارت بهداشت و بسیج در قالب طرح شهید سلیمانی آغاز شده، شرایطی را فراهم می کند تا حالت تهاجمی به چرخه انتقال ویروس کرونا داشته باشیم.

بندپی تهران اعلام کرد که از هم اقداماتی که می تواند کمک کند تا بار بیماری و مراجعات بیمارستانی کمتر شود، استقبال می کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۶ هزار و ۵۰۰ بیمار در بیمارستان‌های استان تهران در حال درمان هستند، پیشنهاد تعطیلی تهران مطرح شد تا بتوانیم بار مراجعات به بیمارستان ها کم کنیم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: گلوگاه های اصلی چرخه کرونا در استان تهران از جمله مترو و حمل و نقل عمومی  در صورت اجرای تعطیلی ۲ هفته ای باید از سوی آنها ارزیابی شوند که چقدر بار بیماری کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش ایرنا، مینو محرز عضو ستاد ملی مقابله با کرونا ۱۸ آبان در گفت و گویی اظهارداشت: رییس جمهوری دستور تعطیلی دو هفته ای تهران را صادر کرده است اما استانداری موافقت نمی کند.

وی گفت: پیشنهاد من و بسیاری از متخصصان و از جمله همه رؤسای همه دانشگاه‌های علوم پزشکی که به وزیر بهداشت نامه نوشتند، این است که دو هفته و حداقل یک هفته در تهران و اکثر شهرهای کشور که وضعیت مشابه دارند، تعطیلی کامل داشته باشند و بعد از آن با ارزیابی وضعیت برای اقدامات بعدی تصمیم بگیریم تا بتوانیم یک مقدار از ازدحام بیمارستانها که اکنون واقعا جا ندارند و در وضعیت بحرانی هستند، کم کنیم.

۱۶ گروه تلفیقی بر تعطیلی مشاغل از ساعت ۱۸ نظارت می کنند

استاندار تهران همچنین در پاسخ به این سؤال که چگونه بر تعطیلی مشاغل از ساعت ۱۸ نظارت می شود، گفت: در جلسه امروز که با حضور فرمانداری تهران، شمیرانات و مسوولان وزارت صنعت، اتحادیه اصناف، تعزیرات و نیروی انتظامی برگزار شد، اعضای جلسه مقرر کردند ۱۶ اکیپ تلفیقی از ساعت ۱۷ در  نقاط مختلف شهر  بر اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله کرونا نظارت کنند.
محسنی بندپی ادامه داد: در کنار آن تقریبا ۱۰۰ اکیپ موتوری نیروی انتظامی، اقدام به تذکر و اخطار به متخلفان می کنند.
وی با یادآوری این که با متخلفان برخورد صورت می شود، گفت:عصر دیروز حدود ۴۵ درصد مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ این مصوبه را رعایت کردند و امشب اکیپ های نظارتی افزایش می یابند که مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا به دقت رعایت شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.