رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از کشاورزان و زعفران‌کاران خواست که محصول خود را به دفعات وارد بازار نموده و بفروشند.

زعفران‌کاران محصول خود را به دفعات وارد بازار کنند

به گزارش قدس آنلاین،  محمدرضا اورانی با بیان این مطلب افزود: فروش حجم زیاد زعفران در بازار از سوی کشاورزان موجب افزایش عرضه و کاهش قیمت می‌شود به همین دلیل برای جلوگیری از این اتفاق، کشاورزان محصول خود را بنا به نیاز و به دفعات وارد بازار کنند.

وی ادامه داد: این اقدام موجب ثبات در قیمت و حتی افزایش آن و بهره‌مندی بیشتر کشاورزان و جلوگیری از زیان مالی به آنان می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به خرید حمایتی زعفران از سوی دولت از ۱۴ آبان امسال گفت: با توجه به سقف خرید ۱۰ تن برای هر کشاورز، هدف اصلی از خرید دولت، حمایت از زعفران‌کاران جزء است بنابراین حجم بالای خرید به هیچ وجه مد نظر نیست و صرفا تنظیم بازار و جلوگیری از افت قیمت هدف اصلی در خرید است.

اورانی افزود: اگر کشاورزان توانستند زعفران خود را بالاتر از نرخ اعلامی دولت برای خرید حمایتی در بازار بفروشند حتما این کار را بکنند و اگر نرخ خرید محصول در بازار کمتر از نرخ اعلامی دولت برای خرید بود محصول خود را یا تا زمان افزایش دوباره در بازار نگهدارند و یا به دولت بفروشند.

در قالب طرح خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی تا کنون حدود پنج تن محصول زعفران در پی فعالیت ۱۰ مرکز در شهرستانهای زعفران‌خیز استان خراسان رضوی خریداری شده است.

۱۲۹ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی خراسان رضوی در حوزه تولید زعفران فعالیت دارند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.