چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴

پوتین: ارمنستان ناگزیر به تصمیمات دردناک درباره قره‌باغ شد

رئیس‌جمهوری روسیه از امضای توافقنامه آتش‌بس در منطقه قره‌باغ توسط نیکول پاشینیان تقدیر کرد و گفت، هیچ جایگزینی برای این گام نبود.

پوتین

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه امروز در نشست مجازی سازمان همکاری امنیت جمعی با اشاره به این‌که ارمنستان اخیرا از مرحله بسیار سختی در تاریخ خود عبور کرد، تصریح کرد، رهبری ارمنستان و نخست‌وزیر آن تصمیمات سختی را گرفتند. اما برای ملت ضروری بود. مسلما این تصمیمات دردناک بودند و من بار دیگر تاکید می‌کنم این تصمیمات ضروری بوده و شجاعت بزرگ فردی نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان را می‌طلبید.

رئیس‌جمهوری روسیه اشاره کرد، رهبران معاهده صلح امنیت جمعی میزان مسؤولیتی که پاشینیان در خصوص امضای توافقنامه آتش‌بس بر عهده دارد را درک می‌کنند.

او اضافه کرد: پاشینیان این مسؤولیت را به دوش گرفته و ماموریت ما حمایت از او و تیمش در حال حاضر است تا زمینه مسالمت‌آمیز فراهم شده و اجرای تصمیمات گرفته شده تضمین شود و به مردمی که از شرایط سخت زندگی رنج می‌برند، کمک شود.

پوتین به رهبران سازمان همکاری امنیت جمعی لزوم ارائه کمک‌های جمعی به ساکنان مناطق متضرر شده در جریان دور اخیر درگیری‌ها در قره‌باغ را تاکید کرد؛ کمک‌هایی که به حل مشکلات انسانی مربوط به بازگشت آوارگان و بازسازی زیرساخت‌های ویران شده و حمایت از میراث تاریخی، دینی و فرهنگی در منطقه کمک خواهند کرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر شما