رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: گوشت گرم مرغ در این استان از ۱۵ آذر ماه به نرخ مصوب عرضه می‌شود.

مرغداران خراسان رضوی موظف به عرضه مرغ با نرخ مصوب شدند

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا اورانی با اشاره به تامین ۱۰۰ درصد نهاده مورد نیاز مرغداران گوشتی در خراسان رضوی افزود: از اول آبان ماه امسال تخصیص نهاده‌های ذرت و کنجاله سویا برای واحدهای پرورش مرغ گوشتی استان به صورت ۱۰۰ درصد انجام می‌ پذیرد.

وی ادامه داد: تمامی مرغدارانی که از روز شنبه ۱۵ آذر ماه برای کشتار مرغ مراجعه می‌کنند، موظف هستند ۱۰۰ درصد مرغ گوشتی تولیدی خود را با قیمت مصوب به بازار عرضه کنند و بر این اساس قیمت گوشت گرم مرغ برای مصرف کننده هر کیلو گرم ۲۰۴ هزار ریال می باشد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: مبنای مقدار مرغ مورد تعهد هر مرغدار،  ۱۵۰۰ گرم گوشت مرغ به ازای هر قطعه جوجه ریزی اولیه می باشد که این عدد با احتساب ۴۰ روز دوره پرورش، پنج درصد تلفات و ۷۵ درصد لاشه استحصالی در کشتارگاه محاسبه شده است.

وی افزود: مبنای محاسبه نهاده های دریافتی نیز براساس ۲۵۰۰ گرم ذرت و ۱۵۰۰ گرم سویا طی یک دوره پرورش ۴۰ روزه می باشد.

اورانی ادامه داد: از این پس مرغداران متقاضی مجوز کشتار باید به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه، فاکتور فروش مرغ با نرخ مصوب را ارائه دهند و پس از ارائه تعهد تحویل مرغ با نرخ مصوب با درج تعداد مرغ و مقدار گوشت مرغ مورد تعهد برای صدور مجوز کشتار به دامپزشکی معرفی گردند.

وی گفت: مرغدار موظف است مقدار مرغ تعهد شده را در محل کشتارگاه تحویل و رسید مربوطه را از کشتارگاه اخذ نماید.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: مرغدار موظف است در زمان درخواست جوجه ریزی بعدی رسید یاد شده را به تعاونی مربوطه، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و اداره دامپزشکی شهرستان ارائه دهد در غیر اینصورت از صدور مجوز جوجه ریزی مجدد و تخصیص نهاده با نرخ مصوب در دوره های بعدی ممانعت به عمل خواهد آمد.

وی ادامه داد: در این راستا دستورالعملی تهیه و  مسوولیت نظارت بر اجرای مفاد این دستورالعمل در شهرستان بر عهده مدیریت جهاد کشاورزی و شبکه دامپزشکی شهرستان گذاشته شده است لذا مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها موظفند با بسیج کلیه امکانات و کارکنان، نظارت کامل و جامع را بر روند اجرای دستورالعمل انجام دهند.  

اورانی گفت: انتظار می رود این دستورالعمل با قید فوریت آنی به اطلاع تشکلها، مرغداران و کشتارگاه ها و زنجیره های تولید مرغ در شهرستان برسد و جلسه هماهنگی با ادارات صنعت، معدت و تجارت، دامپزشکی و سایر مراجع ذیربط برگزار و تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.  

وی افزود: مفاد دستورالعمل های ارسالی قبلی در خصوص تحویل ۳۰ درصد مرغ تولیدی مرغداران گوشتی از این پس از درجه اعتبار ساقط می باشد.

استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی دارای هزار و ۴۰۰ واحد تولیدکننده مرغ گوشتی با ظرفیت تولید هر دوره ۲۶ میلیون قطعه است.

روزانه ۴۲۰ تن گوشت مرغ در خراسان رضوی مصرف می‌شود.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.