هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به وقوع بارش‌های رگباری همراه با آبگرفتگی به‌ویژه در نیمه جنوبی استان هشدار داد.

هشدار هواشناسی خراسان رضوی نسبت به وقوع بارش‌های سیلابی

به گزارش قدس آنلاین، هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به وقوع بارش‌های رگباری همراه با آبگرفتگی به‌ویژه در نیمه جنوبی استان هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است:

«با توجه به تقویت سامانه در حال گسترش به نواحی شمال شرقی کشور از جمله این استان، وقوع بارش‌های رگباری توام با رعد و برق و آبگرفتگی به‌ویژه در نیمه جنوبی استان پیش‌بینی شده است.  

این بارش‌ها از ظهر یکشنبه آغاز شده و خروج هسته بارشی سامانه نیز در روز سه‌شنبه خواهد بود، اما ماندگاری هوای سرد در این استان تا اوایل هفته آینده ادامه دارد.

بر این اساس بیشترین حجم بارش‌ها از اواخر وقت روز یکشنبه و طی روز دوشنبه همراه با کاهش ۶ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا و افزایش شدت وزش باد به‌ویژه در نیمه جنوبی و نوار شرقی خراسان رضوی رخ خواهد داد.

همچنین بارش باران و برف، تشکیل مه، وزش باد شدید، کولاک برف به‌ویژه در نیمه شمالی و سایر نواحی سردسیر و کوهستانی استان پیش‌بینی شده است.

منطقه اثر این بارش‌ها تمامی نقاط استان همراه با آبگرفتگی معابر و ایجاد رواناب در نواحی مستعد و همچنین افزایش شدت وزش باد همراه با کولاک برف در جاده‌های سردسیر و کوهستانی، لغزندگی جاده‌ها و معابر، تشکیل مه، کاهش میدان دید و اختلال در سیستم حمل و نقل استان است.

عدم توقف و رفت و آمد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، صعود نکردن به ارتفاعات و عملیات کوهنوردی، کنترل و تنظیم دمای گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها و همراه داشتن تجهیزات زمستانی طی این مدت نیز توصیه می‌شود.»

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.