دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹

ارتش: پادگان ها امن ترین مراکز مقابله با کرونا هستند

دریادار حبیب الله سیاری

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: با رعایت اصول بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا، امروز پادگان‌ها و مراکز آموزشی ما، به عنوان امن ترین مکان ها برای مقابله با کرونا، با کمترین میزان آسیب و ابتلا مواجه هستند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در بازدید از مرکز آموزش درجه داری جوادالائمه نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: امروز جهت بازدید از این مرکز آموزشی آمدیم تا عزیزانی که رزم مقدماتی آموزشی را طی می کنند را از نزدیک ببینیم و فعالیت هایشان را مورد ارزیابی قرار دهیم.
وی افزود: این دوره به طور مشترک در سطح نیروهای چهارگانه ارتش برگزار می شود و این افراد پس از پایان دوره در نیروهای تخصصی خود فرآیند آموزشی را طی می کنند.

امیر دریادار سیاری با اشاره به اهمیت و جایگاه درجه داران در ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: درجه داران رکن و استخوان بندی ارتش جمهوری اسلامی را تشکیل می دهند که در رشته ها و تخصص های مختلف در ارتش مشغول به خدمت هستند.

معاون هماهنگ کننده ارتش خاطرنشان کرد: از آنجایی که این عزیزان بدنه اصلی را در ارتش جمهوری اسلامی تشکیل می دهند و حضورشان در سازماندهی ارتش مهم و حیاتی است؛ لذا آمادگی، مهارت و موضوع آموزششان بسیار مهم و قابل توجه است.

وی گفت: ما بهترین استادان را در حوزه نیروی زمینی برای آموزش درجه‌داران اختصاص می‌دهیم؛ چراکه آموزش صحیح موجب مهارت افزایی خواهد شد و نیرویی که از مهارت کافی برخوردار باشد ماموریت های محوله را به نحو احسن انجام می‌دهد.

امیر دریادار سیاری تصریح کرد: آموزش های مرکز درجه داری به طور مستمر در ستاد ارتش مورد ارزیابی قرار می گیرد تا همواره از سطح کیفی مطلوبی برخوردار باشند و اثربخشی لازم را در مقابله با تهدیدات داشته باشند.

وی در خصوص مقابله ارتش و نیروهای مسلح با ویروس کرونا گفت: از آنجایی که امنیت تعطیل بردار نیست و نیروهای ما برای مقابله با تهدیدات همواره باید در مناطق مختلفی جهت اجرای ماموریت حضور داشته باشند، ارتش تاکنون با رعایت اصول بهداشتی و پروتکل های تعیین شده، توانسته ماموریت های خود را به نحو احسن و با کمترین میزان ابتلا اجرا کند.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: قرارگاه پدافند زیستی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکنون برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدامات مهمی انجام داده است؛ از جمله اینکه مراکز آموزشی را تعطیل نکرده، لکن دقیقا مطابق با دستورالعمل های بهداشتی موفق شده نیروهای کیفی و کمی لازم را جهت اجرای ماموریت ها و تامین امنیت تحت آموزش قرار دهد.

امیر دریادار سیاری گفت: شعار ما در ارتش این است که اگر سلامتی نیرو تامین شود توان دفاعی کاسته نخواهد شد، لذا با رعایت اصول بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا امروز پادگان ها و مراکز آموزشی ما با کمترین میزان آسیب و ابتلا مواجه بودند.

وی در پایان یادآور شد: با برنامه ریزی‌های منسجمی که صورت دادیم در ایام مواجهه با شیوع ویروس کرونا تعطیلی در سطح پادگان ها نداشتیم و نیروهایمان را آموزش دادیم و از نیروهای آموزش دیده در مناطق مختلف جهت تامین امنیت استفاده کردیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.