فرماندار مشهد گفت: تغییر وضعیت مشهد به رنگ نارنجی هنوز از سوی وزارت بهداشت به استانداری خراسان رضوی ابلاغ نشده است، اما در صورت تغییر وضعیت مشهد، محدودیت ترددهای شبانه خودروهای شخصی کماکان ادامه خواهد داشت.

تغییر وضعیت مشهد به نارنجی هنوز ابلاغ نشده/محدودیت تردد شبانه خودروها ادامه دارد

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا هاشمی در خصوص تغییر وضعیت شرایط کرونایی مشهد، اظهار کرد: هنوز تغییر وضعیت مشهد از قرمز به نارنجی از سوی وزارت بهداشت به صورت مکتوب به استانداری خراسان رضوی ابلاغ نشده است. اگر تغییر وضعیت مشهد از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شد، محدودیت‌های وضعیت نارنجی را اعلام خواهیم کرد.

نرم‌افزار ماسک ملاک تغییر وضعیت نیست

وی با اشاره به این که ملاک تغییر وضعیت شرایط کرونایی مشهد نرم افزار ماسک نیست، افزود: اعلام وضعیت شهر مشهد از سوی نرم افزار ماسک برای همه قابل احترام است اما ابلاغ وزارت بهداشت برای ما اهمیت دارد که تا کنون تغییر وضعیت مشهد ابلاغ نشده است. هر هفته وضعیت شهرهای کشور از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود. تا ساعات پایانی شامگاه پنجشنبه که در محل کارم حضور داشتم، دستورالعملی از سوی وزارت بهداشت برای خراسان رضوی و مشهد ابلاغ نشده بود.

فرماندار مشهد در خصوص وضعیت منع تردد شبانه خودروهای شخصی در وضعیت نارنجی خاطرنشان کرد: منع تردد شبانه خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح و منع ورود خودروهای غیر بومی در وضعیت نارنجی کماکان پابرجاست.

هاشمی یادآور شد: ۱۱۴ هزار کسبه در مشهد داریم که بیش از ۴۰ هزار کسبه در گروه شغلی شماره یک قرار دارند. اگر وضعیت مشهد تغییر یابد، فقط فعالیت مشاغل گروه شغلی شماره دو مجاز خواهد شد. در مشهد تقریبا ۲۰ تا ۳۰ هزار کسبه در این گروه شغلی وجود دارند.

رعایت ۹۰ درصدی محدودیت‌های کرونایی توسط اصناف مشهد

 

وی در خصوص میزان رعایت محدودیت‌های کرونایی توسط اصناف مشهد گفت: بیش از ۹۰ درصد اصناف گروه شغلی شماره دو، سه و چهار مشهد محدودیت‌های کرونایی را از ابتداء آذرماه رعایت کرده‌اند. اصنافی که گاهی مشاهد می‌شود فعالیت دارند، در گروه شغلی شماره یک که تقریبا ۴۰ درصد اصناف مشهد را تشکیل می‌دهند، قرار دارند.

۸۸ درصد مردم محدودیت تردد شبانه خودروها را رعایت کردند

فرماندار مشهد اضافه کرد: همچنین بیش از ۸۸ درصد مردم از ابتداء آذرماه محدودیت‌ ترددهای شبانه را رعایت کردند. منع تردد شبانه خودروهای شخصی تا پایان وضعیت نارنجی ادامه دارد. این که مشهد تا پیش از شب یلدا به رنگ زرد تغییر وضعیت دهد به شهروندان مشهدی بستگی دارد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.