شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس

بیش از ۵۰ درصد نهاده وارداتی با استفاده از ارز دولتی در بازار سیاه توزیع می‌شود

نهاده دامی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد نهاده وارداتی با استفاده از ارز دولتی در بازار سیاه توزیع می‌شود و مرغداران مجبور هستند بخشی از نیاز خود را از این مسیر تهیه کنند.

به گزارش قدس آنلاین عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با  خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار، گفت: با توجه به کمبود نهاده‌های دامی و مدیریت ناصحیح دولت، افزایش قیمت گوشت مرغ قابل پیش بینی بود، زیرا مرغداران اقدام به جوجه ریزی نمی‌کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نهاده دامی تنها با استفاده از ارز 4 هزار و 200 تومانی وارد کشور می‌شود که در آن رانت و فساد وجود دارد، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 50 درصد نهاده وارداتی با استفاده از ارز دولتی در بازار سیاه توزیع می‌شود و مرغداران مجبور هستند بخشی از نیاز خود را از این مسیر تهیه کنند.

محمد رشیدی با اشاره به اینکه نیمی از واحدهای مرغداری کشور اقدام به جوجه‌ریزی نکرده‌اند و این موضوع باعث شده تا عرضه و تقاضا در بازار تعادل نداشته باشد، افزود: وزارت جهاد کشاورزی بر خلاف قانون تمرکز، مصوب مجلس شورای اسلامی اختیارات لازم را ندارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی اختیارات را از این وزارتخانه گرفته‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارز دولتی واردات نهاده‌های دامی باید حذف و منابع حاصل از آن به مردم اختصاص داده شود، گفت: افزایش قیمت مرغ و مشکلات واردات نهاده‌های دامی باعث شده تا استیضاح وزیر جهاد کشاورزی توسط نمایندگان مطرح شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه تا زمانی که اختیارات حوزه بازرگانی به وزارت جهاد کشاورزی بازگردانده نشود شاهد افزایش قیمت محصولات کشاورزی و پروتئینی هستیم، خاطرنشان کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس به نابسامانی‌های موجود رسیدگی می کند./

پایان پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.