جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

۱۰ پزشک در استان‌های خراسان شهید سلامت شدند

شهید مدافع سلامت

تاکنون ۱۰ پزشک عمومی و متخصص در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در راه خدمت به بیماران بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ شهید سلامت شدند.

به گزارش قدس آنلاین، مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: از این تعداد پنج پزشک عمومی و پنج پزشک متخصص در شهرستان های مشهد، بجنورد، بیرجند، تربت‌جام و تربت‌حیدریه بودند.

دکتر مسعود زحمتکش افزود: تاکنون ۲۸ نفر از کل کادر درمانی و بهداشتی استانهای خراسان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده و حین خدمت دعوت حق را لبیک گفته و شهید راه سلامت شده‌اند.

وی ادامه داد: این تعداد شامل داروساز، پرستار، اپتومتریست، بهیار، کارشناس مبارزه با بیماریها و کادر پشتیبانی و خدماتی در شهرستانهای مشهد، تربت‌حیدریه، خواف، کاشمر و نیشابور بوده‌اند.

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: سه پرونده دیگر از جان باختگان کادر درمانی بر اثر ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی نیز در دست بررسی است.

وی افزود: اگر  پروتکلهای بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می کردیم و از میهمانی ها، دور همی های خانوادگی وخریدهای غیرضروری پرهیز می داشتیم، این عزیزان اکنون در کنار خانواده هایشان بودند.

زحمتکش، شب یلدای امسال را متفاوت خواند و ادامه داد: دورهمی‌ها باید مجازی باشد، محدودیت ها باید ادامه یابد و حتی بیشتر شود و با توجه به اینکه هنوز درمان قطعی برای کرونا نداریم و زمان دسترسی به واکسن هم معلوم نیست، راهی جز این وجود ندارد.

وی گفت: یلدای امسال مصادف با روز پرستار است، به احترام همه شهدای مدافع سلامت، بهترین هدیه مردم به این عزیزان مراقبت از سلامتی خودشان است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.