مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال می‌گوید شستا برای رسیدن به مطالبات خود، اقدام به کارشناسی املاک فدراسیون از طریق بخش اجرای احکام قوه قضاییه کرده است.

املاک فدراسیون فوتبال کشف قیمت شد!/ شستا دست بردار نیست

به گزارش قدس آنلاین، بعد از حدود یک سال و دو ماه از استقراض دومیلیون یورویی فدراسیون فوتبال از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) برای پرداخت اقساط قرارداد مارک ویلموتس، فدراسیون فوتبال هنوز نتوانسته به تعهدات خود در قبال این شرکت عمل کند. پس از پیگیری‌های حقوقی شستا و در فرآیند رسیدگی به این پرونده در مجتمع قضایی شهید صدر تهران، فدراسیون فوتبال به علت پرداخت نکردن مطالبات خود به شستا محکوم و حکم توقیف اموال این فدراسیون در اوایل تابستان صادر شد.

امروزی خبری منتشر شد مبنی بر اینکه خانمی که خود را نماینده شستا معرفی کرده، کاغذی مبنی بر مزایده فدراسیون فوتبال را به ساختمان این فدراسیون چسبانده و ادعا کرده است که حکم مزایده اموال فدراسیون فوتبال برای پوشش بدهی دو میلیون یورویی صادر شده و سپس این محل را ترک کرده است.

فدراسیون فوتبال در همین رابطه نوشت: «صفی‌الله فغانپور، مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال درباره توقیف اموال این فدراسیون اظهار کرد: در راستای پرداخت حقوق و دستمزد سرمربی سابق تیم ملی،فدراسیون فوتبال ناگزیر شد از شرکت شستا مبلغ دو میلیون یورو قرض بگیرد و یک فقره چک به مبلغ دو میلیون یورو صادر و تحویل شستا دهد.شرکت مذکور چک را به بانک ارائه و با اخذ گواهی عدم پرداخت از بانک "محال علیه" از طریق مراجع قضایی اقدام کرده است.

وی ادامه داد: پس از دفاعیات فدراسیون مبنی بر اینکه چک به صورت ارزی صادر شده، در حالی که چک مورد اعتبار و قانونی ریالی است،  دادگاه بر اساس خواسته شستا حکم صادر کرده است و پرونده توسط فدراسیون فرجام خواهی شد. تاکنون نسبت به فرجام خواهی اتخاذ تصمیم نشده ولی پرونده به شعبه اجرای احکام مدنی ارسال شده است. اجرای احکام با معرفی املاک فدراسیون توسط شرکت شستا مبادرت به کارشناسی از املاک کرده است.

فغانپور افزود: از بابت بدهی در ۸ ماه اخیر و در چند مرحله مبلغ ۱۶ میلیارد تومان از اعتبارات فدراسیون فوتبال به شرکت شستا پرداخت شده است که طبق دفاتر قانونی طرفین دعوی به شکل ریالی محاسبه شده و مبلغ ۹ میلیارد تومان از بدهی فدراسیون به شرکت شستا باقی مانده است. درصورتیکه به شکل ارزی محاسبه شود الباقی نیز می بایست به نرخ نیمایی تقسیط و تسویه شود و درخواست فدراسیون نیز از طریق مراجع ذی‌ربط در مسیر اداری قرار دارد و تاحصول نتیجه پیگیری خواهد شد.»

از اظهارات مسئولان فدراسیون فوتبال مشخص نیست که آیا حکم مزایده برای فروش املاک این فدراسیون برای تسویه مطالبات شستا انجام شده یا نه اما اخبار امروز و ادعای نماینده شستا مبنی بر مزایده ساختمان این فدراسیون رد نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.