رئیس دیوان عالی کشور گفت: اهمیت دادن به وقت مردم، پرهیز از تخریب شخصیت‌ افراد در هنگام بازجویی و تکریم ارباب رجوع از مواردی است که قضات باید برای گسترش عدالت اجتماعی مورد توجه قرار دهند.

تأکید رئیس دیوان عالی کشور  بر  پرهیز از تخریب شخصیت‌ افراد در هنگام بازجویی

قدس آنلاین: حجت‌الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم روز چهارشنبه در نشست با قضات عالی رتبه استان مرکزی افزود: گسترش عدالت اجتماعی از سوی دستگاه قضایی مردم را نسبت به آینده نظام امیدوار می‌کند و باعث می‌شود آحاد جامعه برای حفظ و صیانت از نظام تلاش کنند. 

وی ادامه داد: قضات و کارکنان دستگاه قضایی باید برای ایجاد رضایتمندی عمومی در جامعه در صدور آرا، دستورات و قرارها عدالت را سرلوحه امور خود قرار دهند. 

رئیس دیوان عالی کشور اظهار داشت: ارتباط کارکنان عالی رتبه دستگاه قضایی با مردم و شنیدن حرف آنها نقش موثری در افزایش رضایتمندی و صیانت از نطام اسلامی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. 

حجت‌الاسلام مرتضوی مقدم بیان کرد: ارتباط رده‌های اداری دستگاه قضایی باید با مردم باید تقویت شود. 

رئیس دیوان عالی کشور ادامه داد: تسریع در امور و رسیدگی به پرونده‌ها نقش مهمی در سلامت دستگاه قضایی دارد و راه را برای واسطه گری و بروز هرگونه فساد می‌بندد.

وی افزود: اهمیت به وقت مردم، پرهیز از واگذاری امور به یکدیگر و جلوگیری از تخریب شخصیت‌ها حتی هنگام بازجویی از دیگر مسائلی است که قضات برای ایجاد انگیزه در جامعه و گسترش عدالت اجتماعی باید مورد توجه قرار دهند. 

حجت‌الاسلام مرتصوی مقدم ادامه داد: خداوند متعال به قضات و کارکنان دستگاه قضایی علاوه بر نعمت سلامتی، قدرت اعطا نموده و در صورتی که این قدرت در راستای جلب رضایت خداوند باشد عبادت است و اگر خدای ناکرده در جهت فرصت‌طلبی و جاه طلبی به‌ کار گرفته شود، معصیت است.

حضور در گلزار شهدا و دیدار با خانواده معظم شهید زهره‌وند از شهدای مدافع حرم از دیگر برنامه‌های سفر یک روز رئیس دیوان عالی کشور به اراک مرکز استان مرکزی است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.