۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۸
کد خبر: 743279

وزیر آموزش و پرورش حدود 30 درصد دانش‌آموزان چاق هستند یا اضافه وزن دارند، گفت: بسیاری از بیماری‌ها تحت تاثیر چاقی افزایش پیدا می‌کند.

30 درصد دانش‌آموزان کشور چاق هستند

به گزارش قدس آنلاین، محسن حاجی‌میرزایی امروز در مراسم افتتاح دهکده ورزش دانش‌آموزی در تبریز ضمن تبریک مبعث پیامبر اکرم، اظهار داشت: پیامبر(ص) یک معلم بود که برای تربیت انسان‌ها در سخت‌ترین موقعیت‌ها قرار گرفت و این شرافت و افتخار بزرگی است که ما معلمان ادامه‌دهنده راه پیامبران در امر تعلیم و تربیت هستیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه جامعه با آگاهی رونق پیدا می‌کند و نقطه آغاز زندگی است، گفت: مدرسه و خانه دو کانون مهم فهمیدن هستند، نخستین بارقه‌های فهم در خانه ظهور و در مدرسه قوام پیدا می‌کند.

وی افزود: همه کسانی که در ساخت مدرسه سهیم هستند در حقیقت در ساخت جامعه و آینده و همه مظاهر سازندگی و پیشرفت در کشور سهیم هستند.

حاجی‌میرزایی تاکید کرد: سلامت و تربیت جسمی همانند تربیت روانی، اجتماعی، اخلاقی، سیاسی و اقتصادی یک وزن دارد و بخشی از فرآیند تربیت است.

وزیر آموزش و پرورش با مطرح کردن این موضوع که ورزش ساعت فراغت نیست، ورزش کلاس یادگیری است، تصریح کرد: یادگیری‌هایی که در پرتو ورزش انجام می‌شود، عمیق تر از یادگیری تئوری است.

وی یادآور شد: ورزش با تجربیات مهمی چون کارگروهی و جامعه‌پذیری همراه است و زمینه‌ساز تسهیل یادگیری در ارکان دیگر است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با اجرای طرح کوچ، توده بدنی 13 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز اندازه گرفته شده است و حدود 30 درصد دانش‌آموزان چاق هستند یا اضافه وزن دارند، گفت: بسیاری از بیماری‌ها تحت تاثیر چاقی افزایش پیدا می‌کند.

حاجی‌میرزایی اضافه کرد: تنها موردی که دانش‌آموزان را تهدید می‌کند، کرونا نیست و ما باید تعادل هوشمند بین ملاحظاتی که از نظر کرونا دانش‌آموزان را تهدید می‌کند و سایر آسیب‌های دیگر ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: در شاد زنگی به‌نام ورزش صبحگاهی داریم که دانش‌آموزان هر روز با مراجعه به آن می‌توانند روز خود را با ورزش شروع کنند.

وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت: هیچ افتتاحی جذاب‌تر از افتتاح واحد آموزشی نیست، چرا که افتتاح مدرسه یعنی آینده‌سازی و گامی بزرگ برای عدالت و به ویژه عدالت آموزشی است.

حاجی‌میرزایی در پایان خاطرنشان کرد: نقش خیران در توسعه فضاهای آموزشی نقش برجسته‌ای است و قطعا از تلاش خیران حمایت و تقدیر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.