رئیس اداره حمل و نقل مسافر راهداری خراسان رضوی گفت: ورود و خروج مسافر به پایانه‌ها با ناوگان اتوبوس، مینی بوس و خودروهای سواری کرایه به واسطه شیوع کرونا در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۵ درصد کاهش یافته است.

کاهش ۳۵ درصدی سفرهای درون و برون استانی در خراسان رضوی

به گزارش قدس آنلاین، ابوالفضل گنجی رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: آمار عملکرد ۱۱ ماه پایانه‌های مسافربری خراسان رضوی در خصوص ورود و خروج مسافر به این پایانه‌ها با ناوگان اتوبوس، مینی بوس و خودروهای سواری کرایه است که به واسطه شیوع کرونا در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۵ درصد کاهش یافته است.

او افزود: در ۱۱ ماهه امسال، ۱۱ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۴۵۲ مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای در مسیرهای درون و برون استانی خراسان رضوی تردد کرده‌اند.

رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی  ادامه داد: اجرای الزامات پیشگیرانه مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا برای صدور بلیت مسافرت با اتوبوس از آذر ماه گذشته تاکنون در خراسان رضوی آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

گنجی بیان کرد: ۸۰ درصد از سفرها با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای مربوط به پایانه امام رضا (ع) مشهد است و ماهانه ۱۰ تا ۱۲ هزار فقره بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی در پایانه امام رضا (ع) صادر می‌شود.
او تصریح کرد: این استان با وجود شرایط ناشی از شیوع کرونا کماکان رتبه نخست ورود مسافر را در میان استان‌های کشور به خود اختصاص داده است.
رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی تاکید کرد: پنج هزار و ۱۰۰ دستگاه ناوگان مسافربری عمومی جاده‌ای، ۴۵ مجتمع بین‌راهی و ۱۶ پایانه مسافربری خراسان رضوی نوروز امسال هم زمان با اجرا و اعمال شیوه‌نامه‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا، پذیرای مسافران خواهند بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.