معاون اجتماعی پلیس راهور اعلام کرد: ورود خودروهای غیر بومی به ۴۵ شهر، ‌ممنوع بوده و همچنین خروج خودروهای بومی از این شهرها ممنوع است.

ورود پلاک‌های غیر بومی به ۴۵ شهر ممنوع است

به گزارش قدس آنلاین سرهنگ عین الله جهانی ا افزود: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا وضعیت ۱۳ شهر استان خوزستان و یک شهر از شهرهای کهکیلویه و بویر احمد قرمز است.

وی ادامه داد: افرادی که به این مصوبه توجه نکنند یک میلیون تومان جریمه می شوند و افرادی که کار اضطراری، دادگاهی و پزشکی و درمانی داشته باشند با اخذ مجوز از طریق فرمانداری ها مجوز لازم را کسب کنند.  

معاون اجتماعی ناجا گفت: ۳۱ شهر در استان های آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، مازندران و مرکزی در وضعیت نارنجی قرار دارد که ازطریق دوربین های هوشمند ورودی شهرها کنترل می شوند.

سرهنگ جهانی افزود: در شهرهای قرمز و نارنجی خروج خودروهای بومی و ورود خودروهای غیر بومی ممنوع است و افرادی که وارد شهرهای نارنجی شوند مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند.

به گفته وی ۲۵۲ شهر در وضعیت زرد و ۱۵۴ شهر در وضعیت آبی قرار دارند اما براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تردد شبانه در تمام شهرهای قرمز، نارنجی، زرد و آبی ازساعت ۲۱ تا ۳ صبح ممنوع است.  

وی گفت: شعار ترافیکی نوروز امسال پرهیز از سفر، ایمنی و سلامت است براین اساس هموطنان سلامت خود را با هیچ تفریحی جایگزین نکنند و با یکدیگر هم پیمان شویم برای نجات جان انسان ها، هموطنان سلامتی خود را به خطر نیندازند.

وی تاکید کرد: چنانچه در ورودی شهرهای اعلام شده دوربین ها ورود خودروهای غیربومی را ثبت نکنند دوربین های درون شهرها حتما جریمه را ثبت می کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.