مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: با پیگیری برای حل مشکل تامین برق طرحهای توسعه واحدهای تولیدی شهرک صنعتی کاویان شهرستان فریمان این استان پست فوق توزیع برق این شهرک به میزان ۳۰ مگا ولت آمپر تجهیز و توسعه می یابد.

مشکل کمبود برق طرحهای توسعه در شهرک صنعتی کاویان فریمان رفع شد

رضا شجاعی طی بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی و مسوولان استانی از سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاویان شهرستان فریمان افزود: با توسعه این پست ظرفیت برق این شهرک به ۲۲ مگاوات افزایش می یابد.

وی ادامه داد: پست فوق توزیع برق شهرک صنعتی کاویان از نیمه اول امسال آماده واگذاری برق به واحدهای صنعتی مستقر در این شهرک می‌باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: شهرک صنعتی کاویان در ۴۵ کیلومتری جاده مشهد - فریمان ۵۵۸ هکتار وسعت دارد که تاکنون از این میزان ۲۸۳ هکتار به سرمایه گذاران واگذار شده است.

وی افزود: تاکنون با ۲۴۶ سرمایه گذار در شهرک صنعتی کاویان قرارداد منعقد شده و هم اینک ۱۳۳ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۹۲۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای پنج هزار و ۲۷۹ نفر در آن فعالیت دارند.

شجاعی ادامه داد: تاکنون زمینهای سه فاز شهرک صنعتی کاویان به سرمایه گذاران واگذار شده و توسعه این شهرک به حدی رسیده است که امکان راه اندازی فاز چهارم آن نیز در صورت رفع معارض زمین وجود دارد.

وی با اشاره به سه طرح زیرساختی آماده اجرا در شهرک صنعتی کاویان گفت: زیرسازی راه ارتباطی در این شهرک با سرمایه گذاری ۱۴.۵ میلیارد ریال، ایجاد شبکه روشنایی با اعتبار ۹ میلیارد ریال و ایجاد دوربرگردان با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال به زودی از محل اعتبارات شرکت شهرکهای صنعتی استان اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی با اشاره به طرح توسعه شرکت فلوت کاویان به عنوان یکی از واحدهای تولید شیشه افزود: این واحد در طرح توسعه خود تولید بطری شیشه ای برای صنایع را در دستور کار خود قرار داده که با بهره برداری از آن با ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای هزار و ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی کاویان که امروز مورد بازدید قرار گرفت، شرکت خوشنام خراسان به عنوان بزرگترین تولیدکننده لوله های پلی اتیلن تک جداره در کشور است که طرح توسعه را نیز در دست اجرا دارد.

شجاعی گفت: اجرای طرح توسعه واحدهای تولیدی شهرک صنعتی کاویان نیازمند تامین برق و آب است که باید در این زمینه تدابیر ویژه اتخاذ شود.

وی افزود: برای تامین برق این منطقه از محل اعتبارات استانی و مشارکت شرکت برق منطقه ای و تامین آب آن از سد دوستی باید تصمیمات لازم اتخاذ شود.

منبع:

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.