مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شدت سرایت ویروس همه‌گیر کرونا در چهارمین موج اوجگیری شیوع آن به میزان ۱۰ تا ۳۰ برابر بیشتر از سه دوره پیشین طغیان کرونا شده است.

شدت سرایت کرونا ۳۰ برابر شده است

به گزارش قدس آنلاین، دکتر امیررضا صالح‌مقدم گزارش داد: این واقعیت که شدت کنونی سرایت و انتقال ویروس کرونا از شهروندان مبتلا به افراد سالم چندین برابر بالا رفته، موجب افزایش فزاینده شمار بیماران کووید ۱۹ در سطح جمامعه شده است. 

وی ادامه داد: بنابراین گنجایشی که برای مدت یک ماه در شمار تختهای بستری بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سطح خراسان رضوی پیش‌بینی شده بود تنها ظرف سه روز اشغال شد. 
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با این وجود پرستاران فعال در مراکز زیر پوشش این دانشگاه همچنان با تمام قوت و ظرفیت خود در خدمت بیماران بوده و حداکثر تلاش خود را برای مراقبت و درمان بیماران کرونایی و غیرکرونایی می‌کنند.

وی افزود: با توجه به افزایش روزافزون تعداد بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کووید-۱۹ لازم است عموم شهروندان نهایت همکاری لازم را با اجرای دقیق و جامع دستورات پیشگیرانه بهداشتی برای کند نمودن چرخه انتقال ویروس همه‌گیر و توقف آن داشته باشند. 
دکتر صالح‌مقدم ادامه داد: کادر پرستاری افزون بر ۱۵ ماه است که در کنار پزشکان و دیگر کارکنان بهداشتی و درمانی، بطور موثر در جبهه مبارزه با ویروس کرونا حاضر بوده و همچنان حداکثر تلاش خود را با احساس مسوولیت انجام می‌دهند. 
وی گفت: هر چند کادر پرستاری با تمام توان خود در حال خدمات به بیماران هستند اما ظرفیتها شکننده و محدود لذا نیاز مبرم است که همه مردم همکاری لازم را بیش از گذشته با مدافعان سلامت جامعه داشته باشند.
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور در هرگونه اجتماع، دورهمی و تجمع حتی کوچک شهروندان را مهمترین عامل سرایت و تداوم شیوع ویروس همه‌گیر ذکر و بیان کرد: همچنان "استفاده از ماسک بهداشتی صورت، رعایت فاصله فیزیک و رعایت نکات بهداشتی پیشگیرانه" مهمترین و موثرترین روش برای مهار ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ است.

مثبت، نتیجه دوسوم آزمایشهای کرونا 

جانشین مسوول آزمایشگاه بیمارستان تخصصی دکتر شریعتی مشهد که به بطور اختصاصی به بیماران کرونایی اختصاص دارد نیز گفت: از ابتدای امسال نتیجه دوسوم  آزمایشهای طبی روزانه کووید-۱۹ در این مرکز مثبت بوده است. 

مریم حمیدی افزود: ظرف روزهای اخیر در قالب موج چهارم طغیان ویروس کرونا در جامعه این میزان بیشتر هم شده است. 
وی ادامه داد: شمار نتایج مثبت آزمایشهای طبی کرونا در بیمارسالت شریعتی مشهد اواخر اسفند ماه پارسال کمتر از یک سوم کل موارد مورد آزمایش را شامل می‌شد. 
جانشین مسوول آزمایشگاه بیمارستان تخصصی دکتر شریعتی مشهد گفت: نمونه‌گیری تشخیصی کووید-۱۹ بطور روزانه از همه بیماران و کادر درمان حاضر در این بیمارستان صورت می‌گیرد و نتایج آن ظرف ۲۴ ساعت مشخص می‌شود. 
این مدافع جبهه سلامت اظهار امیدواری کرد که با تداوم همکاری‌ همه‌جانبه مردم با خادمان حوزه سلامت هرچه زودتر آمار مبتلایان به ویروس کرونا رو به کاهش بگذارد. 

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.