سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸

پنتاگون: آمریکا انتظار ندارد روابط دفاعی‌اش با ترکیه تغییر کند

پنتاگون

سخنگوی پنتاگون اعلام کرد، آمریکا انتظار ندارد پس از اقدام رئیس جمهور این کشور در به رسمیت شناختن "نسل‌کشی ارامنه" در دوران امپراتوری عثمانی، روابط نظامی‌ میان واشنگتن و آنکارا تغییر کند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان کربی، سخنگوی پنتاگون به خبرنگاران گفت: ما هیچ تغییری را در روابط نظامی با ترکیه پیش‌بینی نمی‌کنیم.

وی تاکید کرد: ترکیه همچنان یکی از متحدان مهم ناتو محسوب می‌شود و اقدام جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن "نسل‌کشی ارامنه" در دوران امپراتوری عثمانی بر عملیات‌های مشترک در سوریه تاثیر نخواهد گذاشت.

به رغم اطمینان‌های کربی، آنکارا به شدت از این اقدام بایدن خشمگین و عصبانی شده است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه این تصمیم بایدن را مایه تاسف خواند و منبعی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت وزارت امور خارجه ترکیه "دیوید ساترفیلد"، سفیر آمریکا در این کشور را برای مطرح کردن اعتراض‌هایش به این اطلاعیه احضار کرد.

ترکیه که به طور سنتی ادعاهای نسل‌کشی را رد می‌کند، بارها به دولت بایدن هشدار داده است که چنین اقدامی از سوی آمریکا به روابط دوجانبه لطمه می‌زند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.