سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از ممنوعیت تردد در روزهای منتهی به عید فطر خبر داد.

جریمه یک میلیون تومانی برای سفر در عید فطر/ زمان برگزاری آزمون‌های ۱۴۰۰ اعلام شد

قدس آنلاین؛ علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله باکرونادرباره آخرین مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: موج جدید بیماری بلند بود، گرچه روند نزولی شده ولی تعداد بیمارن بستری زیاد است اما ورودی بیمارستان‌ها کاشه یافته است.

وی گفت: تعداد شهرهای قرمز ۴۶ شهر، شهرهای نارنجی ۲۶۳ وتعداد شهرهای زرد به ۱۳۹ شهر رسیده است و  روند بیماری کاهشی است، روند در ۲۶ استان نزولی شده است و در برخی استان‌ها نیز روند نزولی نشده است که امیدواریم طی روزهای آینده تعداد شهرهای قرمز کاهش یابد، استان‌های خراسان شمالی آذربایجان شرقی، هرمزگان و تهران نیاز به مراقبت بیشتری دارند اگرچه روند صعودی در این استان‌ها متوقف شده است.

رییسی افزود: تعداد مصوبات امروز زیاد بود، تردد روزهای منتهی به عید سعید فطر از روز سه شنبه از ساعت ۱۴ بعد از ظهر تا ۱۲ ظهر روز شنبه ممنوعیت تردد داریم که شامل همه شهرها می‌شود و جریمه برای آنها یک میلیون قرمز نارنجی ۵۰۰ هزار و زرد ۵۰۰ هزار تومان است و به طور کلی تردد ممنوع است و اگر کسی تخلفی انجام دهد جریمه خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: در شهرهای قرمز و نارنجی مشاغل گروه‌های یک و دو می‌توانند به مدت دو هفته فعالیت کنند و اگر صنفی در منطقه قرمز تخلف کند سه هفته پلمب خواهد شد و در شهرهای نارنجی دو هفته است

وی تصریح کرد: درخصوص واکسیناسیون مصوب شد، از ساعت ۱۴ روز سامانه ثبت نام واکسن باز خواهد بود، افراد بالای ۸۰ سال می‌توانند وارد سامانه شوند و شماره تماس همراه را ثبت کنند. هیچ گونه نیازی برای ثبت نام حضوری وجود ندارد و برای گروه ۷۵ سال نیز نوبت ۸۰ ساله‌ها نمی‌سوزد و به تعداد کافی واکسن برای آنها وجود است و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

رییسی افزود: همه دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی موظف شده‌اند فضای کافی برای واکسیناسیون را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند تا در فضای بزرگ با تهویه مناسب واکسیناسیون انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در کنترل مرزهای شرقی بسیار خوب عمل شد و طی هفته گذشته بیش از ۳۷۰۰ نفر بازگردانده شدندگفت: درباره برگزاری آزمون‌ها نیز مصوب شد،کنکورسراسری در تاریخ نهم دهم یازدهم و دوازدهم تیرماه برگزار خواهد شد. آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ششم هفتم هشتم مرداد برگزار می‌شود. آزمون کانون وکلای دادگستری۲۵ تیرماه برگزار می‌شود، آزمون نظام مهندسی سیزده چهاردهم و پانزده مرداد برگزار می‌شود و آزمون‌های پایه نهم به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه آزمون نظام مهندسی ۱۳و ۱۴ و ۱۵ مرداد ماه برگزار می‌شود افزود: در مورد آزمون‌های تحت نظروزارت آموزش و پرورش نیز آزمون پایه نهم حضوری و از تاریخ ۲۷ اردیبهشت تا ۲۴ خرداد ماه  و آزمون پایه دوازدهم نیز به شکل حضوری از تاریخ ۲۷ اردیبهشت تا ۲۴ خرداد ماه خواهد بود. آزمون سنجش ملی پایه ششم  در ۲۵ اردیبهشت به شکل حضوری برگزار می‌شود و آزمون سمپاد در تاریخ ۲۰ و ۲۱ خرداد برگزار می‌شود و آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی دانش آموزان در تاریخ ۲۴ تا ۲۶ اردیبهشت و مرحله دوم آن ۲۳ تا ۲۵ خردادبه صورت حضوری خواهد بود.  آزمون‌های استخدامی و آزمون‌ها با تعداد کم نیز در موعد خودش برگزار می‌شود.

رئیسی تأکید کرد: آزمون‌های زبان و استخدامی نیز در موعد مقرر خود برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.