۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷
کد خبر: 754025

قیمت های میوه آنقدر گران است که مردم با درآمد متوسط به پایین هر چه سبک سنگین کند تنها وقت خود را تلف کرده است.

"معمولی ها"  دیگر میوه نمی خورند

به گزارش قدس بازار میوه همچنان داغ  و قیمت ها گران است، قیمت انواع میوه به ویژه نوبرانه ها در اوج هستند و قصد پایین آمدن ندارند قیمت نوبرانه ها به کیلویی صد هزار تومان رسیده است سایر میوه ها هم آنقدر گران است که مردم با درآمدهای پایین توان خرید ندارند و تنها از کنار آن می گذرند.

قیمت هندوانه پیاز و گوجه فرنگی که در مناطق جنوب کشاورزان از قیمت بسیار پایین آن می نالند و خیلی ها مزارع خود را رها کرده‌اند در بازار تهران به ۱۰ برابر قیمت فروخته می شود قیمت هندوانه در دو سه روز گذشته دوباره افزایش یافت و به کیلویی پنج هزار تومان رسید. پیاز و گوجه فرنگی هم حدود ۵ هزار تومان است که نسبت به قیمت منطقه کرمان محل تولید اصلی این صیفی جات 10 برابر است.

در بازار تهران گیلاس 100 هزار تومان، گوجه سبز بزغان 100 هزارتومان، زردآلو 70 هزار تومان و توت فرنگی تا 50 هزار تومان است و این قیمت ها اصلا با درآمد قشر متوسط جامعه همخوانی ندارد.

در عین حال بازار از میوه های خارجی هم خالی نیست هر کارتن آناناس در بازار مرکزی میوه و تره بار تهران یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود. جدیدترین قیمت ۵۲ قلم میوه و سبزی در عمده فروشی میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به شرح است.

اینها قیمت عمده فروشی است و زمانی که پای آنها به مغازه های سطح شهر می رسد به صورت قانونی ۳۰ درصد و غیر قانونی تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت پیدا می کند.

بنابراین این سوال هنوز بی پاسخ است که برای خرید میوه با این قیمت های سنگین چقدر باید حقوق بگیری؟ آیا درآمدهای مردم معمولی به ویژه در شرایط سخت کرونا که خیلی از مشاغل بیکار شده توان چنین خریدهایی وجود دارد؟ و آیا سزاوار است مردم با اینکه کشورشان جایگاه نخست تولید میوه در خاورمیانه را دارد، نتوانند از این میوه ها استفاده کنند؟

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.