قائم مقام ستاد مناسبات های شهرداری مشهد از فضا آرایی، زیبا سازی و نورپردازی ویژه کلانشهر مشهد همزمان با فرارسیدن دهه پربرکت کرامت خبر داد.

آمادگی کامل مدیریت شهری برای زیباسازی مشهد الرضا(ع) در دهه کرامت

به گزارش قدس آنلاین، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار داشت:با توجه به فرا رسیدن دهه پرخیر وآمادگی کامل مدیریت شهری برای زیباسازی مشهد الرضا(ع) در دهه کرامت برکت کرامت، به منظور فضا آرایی و زیباسازی مشهد الرضا(ع) و خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران حریم ملکوتی امام مهربانی‌ها، اقدامات مختلفی در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است تا میزبانی شایسته‌ای از این دهه سراسر نور و رحمت در پایتخت معنوی ایران صورت گیرد.

وی ادامه داد: در زمینه فضا سازی و گل آرایی شهر اقدامات مختلفی صورت گرفته است که از آن جمله می‌توان به توزیع بیش از ۳ میلیون بوته گل فصلی در سطح مناطق ۱۳ گانه و جانمایی ۵ المان ویژه گل نوشته در میادین شریعتی، بسیج، فلسطین، بیت‌المقدس و آیلند میانی بلوار احمدآباد اشاره کرد.

یعقوبی افزود: علاوه بر موارد یاد شده،   ۱۲۶ گل جای نیز در محورهای اصلی شهر جانمایی و مقرر شده است تا ۴ نماد ترکیبی با گل، ۱۰ نماد گل مناسبتی و ۱۰ نماد نوشتاری نیز در نقاط مختلف شهر نصب شود.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با اشاره به اکران ۳۴ نماد شمسه، ویژه تبریک دهه کرامت در معابر منتخب شهری افزود: در زمینه نورپردازی شبانه نیز اقدامات گسترده ای  شامل اکران تبریک دهه ولایت با استفاده از ۱۵۰ نماد خورشیدی، اکران طرح ویژه تبریک این دهه با استفاده از ۱۰۴ چراغ گوگو، نصب ۴۶ نماد نوری یا رضا(ع) در محورهای منتهی به حرم مطهر رضوی و فعالسازی کلیه نورپردازی های شبانه شهری در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت ویژه معابر منتهی به حرم مطهر رضوی، اقداماتی نظیر اجرای استیکر تلفیقی با نور در میدان بیت المقدس و میدان طبرسی، نصب و آماده سازی دالان‌های گل در میدان شهید حججی و ورودی ره باغ و رفت و روب و نظافت ویژه این محورها به صورت ویژه صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اجرای بیش از هزار و ۴۰۰ فعالیت های فرهنگی برنامه‌ریزی شده در شهر مشهد برای این ایام اظهار داشت: نورافشانی ویژه در ۸ نقطه شهر،   آذین بندی با استفاده از ۲۰۰ هزار متر طول ریسه رنگی، ۳ هزار و ۵۰۰ آویز ستونی، ۲۰۰ پرچم بیرقی در خطوط بی آرتی بخشی از اقدامات این حوزه خواهد بود.

معاون شهردار مشهد افزود: در حوزه حمل و نقل درون شهری نیز فعالیت های ویژه مختلفی نظیر افزایش سرویس‌دهی و کاهش سرفاصله زمانی قطار شهری در شب میلاد امام رضا(ع) در خطوط  ۱ و ۲،   سرویس دهی رایگان ناوگان اتوبوسرانی در روز ولادت امام رضا(ع) در خطوط اطراف حرم، سرویس‌دهی ویژه ناوگان اتوبوسرانی جهت نماز صبح روز ولادت امام رضا(ع) در خطوط اطراف حرم،   تقویت خطوط ناوگان اتوبوسرانی منتهی به حرم مطهر در شب و روز میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) و نصب پرچم‌های مناسبتی بر روی ناوگان حمل و نقل عمومی پیش بینی شده است.

یعقوبی در پایان اظهار داشت: علاوه بر اقدامات یاد شده در خصوص فضاآرایی و زیباسازی محیط شهری در این ایام،   بیش از ۱۰ هزار مترمربع اطلاع‌رسانی محیطی با موضوع دهه کرامت نیز صورت خواهد گرفت.

منبع: صداوسیما

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.