طبق رنکینگ فدراسیون جهانی شمشیربازی و قوانین مربوط به مسابقات این رشته در المپیک، تیم ملی اسلحه سابر ایران نخستین دیدار خود در بازی‌های ۲۰۲۰ را برابر ایتالیا برگزار می‌کند.

ایتالیا نخستین حریف شمشیربازان ایران در المپیک توکیو

به گزارش قدس آنلاین، مسابقات شمشیربازی بازی های المپیک در بخش تیمی با حضور ۶ تیم برگزار می شود.

کره جنوبی، مجارستان، ایتالیا، آلمان، روسیه، ایران، آمریکا و مصر تیم های حاضر در این بخش از مسابقات هستند.

طبق رنکینگ فدراسیون جهانی شمشیربازی و قوانین مربوط به مسابقات این رشته در المپیک، تیم ملی اسلحه سابر ایران نخستین دیدار خود در بازی‌های ۲۰۲۰ را برابر ایتالیا برگزار می‌کند. در دور نخست این رقابت ها کره جنوبی با مصر دیدار می کند، مجارستان به مصاف آمریکا می رود و آلمان و روسیه هم رو در روی هم قرار می گیرند.

تیم ملی شمشیربازی ایران در صورت برد مقابل ایران در دور نخست المپیک، دومین دیدار خود را با برنده دیدار تیم های مجارستان و آمریکا برگزار می کند.

این برای نخستین بار است که شمشیربازی ایران در بخش تیمی بازی های المپیک شرکت می کند. این تیم با ترکیبی چهار نفره عازم توکیو خواهد شد. اعزام مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد رهبری به این بازی هاقطعی است اما در مورد گزینه چهارم هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

رقابت های شمشیربازی المپیک در دو بخش انفرادی و تیمی برگزار می شود. دیدارهای انفرادی از ۲ مردادماه و دیدارهای تیمی از ۶ مردادماه آغاز می شود.

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران با هدایت پیمان فخری در این بازی ها شرکت خواهد داشت.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.