رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال با بیان اینکه دراگان اسکوچیچ نشان داد مربی شایسته‌ای است، گفت: شرایط تیم ملی باید هرچه زودتر مشخص شود و فدراسیون دنبال اسم بزرگ نباشد.

فدراسیون خط ارتباطی «اسکوچیچ» را از بین نبرد

قدس آنلاین: مرتضی محصص در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و صعود به مرحله سوم، گفت: وقتی به بازی‌های یورو ۲۰۲۰ نگاه می‌کنیم بازهم متوجه می‌شویم که در فوتبال چیزی به نام غیر ممکن وجود ندارد. اینکه یک تیم از قبل در یک مسابقه یا تورنمنت برنده و بازنده است، تفکر منطقی نیست. قبل از سفر تیم ملی ایران به بحرین، صحبت‌های مثبت و منفی زیادی مطرح می‌شد ولی در کل، رسانه‌ها حمایت خوبی کردند.

رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال تاکید کرد: فراموش نکنیم که تعدادی از بازیکنان ایران در لیگ برتر انگلیس، لیگ پرتغال و سایر لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند. در حال حاضر شکل و شمایل بازی و خواسته‌ها و نیازهای تیم ملی با زمانی که کارلوس کی روش سرمربی ایران بود، فرق کرده است. کی روش خدمات زیادی را به فوتبال ایران انجام داد و همیشه از او حمایت کردم ولی نمی دانم آیا با تفکرات او می‌توانستیم نتیجه بگیریم یا نه.

محصص خاطرنشان کرد: ما با تفکرات اسکوچیچ در بحرین نتیجه گرفتیم. اسکوچیچ نمره خوبی گرفت. او برقراری ارتباط با بازیکنان را از روز اول حفظ کرد. در ساختار فوتبال مدرن، ارتباط موثر در جایگاه نخست قرار دارد نه تکنیک و حتی بدنسازی. صحبت اول در تمام کنفرانس‌ها و وبینارها که بنده در آن حضور دارم، راجع به ارتباط است؛ ارتباط مربی با بازیکن، بازیکن با داور، مربی با داور و… در غیر این صورت، تصمیم گیری که در پله دوم است، ایجاد نمی‌شود.

وی افزود: پله سوم، تکنیک است که ما نگرانی نداریم چون بازیکنان ایران از این حیث جزو بهترین‌های آسیا هستند. آمادگی جسمانی هم در رده آخر قرار دارد. اگر ارتباط کلامی و غیر کلامی، تصمیم گیری و تکنیک باشد، یعنی آمادگی جسمانی خوبی هم دارید. در مجموع به اسکوچیچ نمره خوبی می‌دهم. او هم مدیریت خوبی در تیم ملی داشته است و هم بازی به بازی پیشرفت کرده.

رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: ترکیب تیم ملی فوتبال ایران هم انعطاف پذیر بود. ما مقابل بحرین با دو مهاجم بازی کردیم ولی در مسابقه‌ای دیگر، سردار آزمون تک مهاجم بود. در واقع با یک سیستم، بازی‌ها را پشت سر نگذاشتیم که این خودش نقطه قوت است.

محصص درباره بلاتکلیف بودن وضعیت سرمربیگری تیم ملی یادآور شد: فکر می‌کنم باید هرچه زودتر شرایط تیم ملی مشخص شود. امکاناتی که برای تیم فراهم شده است از جمله هواپیمای اختصاصی، هتل خوب و مواردی از این دست، شایسته بازیکنان تیم ملی است. ما خوش شانس هستیم بازیکنانی داریم که در سطح اول جهان بازی می‌کنند. تیم ملی ما یک تیم معمولی نیست. ضمن اینکه فراز و نشیب برای هر تیم ملی در جهان وجود دارد.

وی ادامه داد: ایران با اسکوچیچ نتایج خوبی گرفته است. او نشان داد که مربی شایسته ای است بخصوص اینکه برای کار در تیم ملی، زمان کم است. مطمئن هستم در آینده حتی برنامه‌های بهتری هم خواهیم داشت چرا که موفقیت در بحرین انگیزه‌ها را بالا برده است.

رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال همچنین در خصوص اینکه گفته می‌شود فدراسیون تمایل دارد با مربی دیگری همکاری کند، گفت: من چیزی نشنیده‌ام. اگر شنیده بودم، می‌گفتم. این مباحث در رسانه‌های تمام دنیا وجود دارد. در حال حاضر با اسکوچیچ خط ارتباطی بین بازیکن و مربی باز شده است و نباید این خط را از بین ببریم. نباید دنبال «اسم» باشیم. اسم بزرگ عالی است و من برای همه مربیان احترام قائلم ولی تیم ملی با اسکوچیچ هم نتایج خوبی گرفته است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.