استاندار خراسان رضوی از ارتقای ۱۱ روستای دیگر به شهر خبر داد و گفت: به این ترتیب تعداد شهرهای تازه تاسیس این استان در سال جاری به ۹۰ شهر افزایش می‌یابد، مراحل اداری ارتقای این روستاها در استانداری شده و به وزارت کشور ارسال کرده‌ایم.

 ۱۱ روستا در خراسان رضوی به شهر ارتقا می‌یابد

به گزارش قدس آنلاین، محمدصادق معتمدیان  اظهار کرد: طی ۲۰ سفری که  ۵۶ شهر و ۸۰ روستای این استان انجام شد مسائل و مشکلات را از نزدیک بررسی کردیم؛ پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی مورد توجه خاص قرار دارد و برای این منظور بخشی در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ایجاد شده تا مصوبات را به صورت مستمر و با جدیت پیگیری کند.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: ظرفیت‌ها و مسائل و مشکلات شهرستان‌های مختلف استان چند ماه قبل از سفر به آنها توسط گروه‌های مدیریتی و کارشناسی استانداری و مسئولان مربوطه رصد می‌شود و در سفر به این مناطق با همفکری بین بخشی راهکارهای لازم ارائه و طی مصوبات به برنامه اجرایی تبدیل می‌شود.

وی اظهار کرد: با ارتقای ۱۱ روستای دیگر به شهر، تعداد شهرهای تازه تاسیس این استان در سال جاری به ۹۰ شهر افزایش می‌یابد، مراحل اداری ارتقای این روستاها در استانداری شده و به وزارت کشور ارسال کرده‌ایم.

معتمدیان با بیان اینکه نظارت بر روند فعالیت‌ها و شروع به کار شهرداری‌ها و توسعه زیرساخت‌ها از طریق جذب حمایت‌های لازم و تخصیص اعتبارات در کنار ارتقای مناطق مورد توجه قرار دارد، از رایزنی با معاونت هماهنگی امور عمرانی وزارت کشور جهت اختصاص ماشین آلات و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه زیرساخت‌های شهرهای تازه تاسیس و رفع مشکلات و محدودیت‌های موجود خبر داد.

انتهای پیام

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.