رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از رشد ۳۰۰ درصدی صدور پروانه تولید برای واحدهای تولید فرش دستباف در سه ماهه اول سالجاری خبر داد.

رشد ۳۰۰ درصدی صدور پروانه تولید برای واحدهای فرش دستباف

به گزارش قدس آنلاین،  مهدی کلالی در حاشیه جلسه وبینار مرکز ملی فرش ایران اظهار داشت :  از ابتدای سال جاری، شرایط صدور پروانه بهره برداری از طریق سامانه بهین یاب (توسط متقاضی) و هماهنگ (اداره فرش)،   به منظور تسریع وتسهیل در انجام امور و جلوگیری از سردرگمی ارباب رجوع  مهیا شده است و کلیه اقدامات در داخل اداره فرش سازمان صمت صورت می پذیرد و متقاضی به ساده ترین شکل ممکن پروانه تولید خود را دریافت می نمایند.
وی افزود : در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰،   دوازده پروانه تولید برای تولید کنندگان فرش اعم از کارگاهی، متمرکز و غیرمتمرکز  در استان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۳۰۰ درصدی روبرو بوده است.
وی تاکید کرد : این واحد های تولیدی بدون هیچ گونه دریافت تسهیلات مشغول به کار شده اند و برای حداقل ۳۰۰ نفر ایجاد شغل شده است.
رئیس اداره فرش سازمان صمت تصریح کرد :  شرایط پرداخت تسهیلات کارا با بهره ۱۸ درصد و زمان باز پرداخت ۸۴ ماهه برای تولید کنندگان فعال در حوزه فرش دستباف فراهم شده است.
کلالی خاطر نشان کرد: با پیگیری های صورت پذیرفته شرایط ثبت نام طرح بیمه ایران، حامی فرش ایران، ثبت نام بیمه آنلاین بافندگان فرش دستباف بمنظور بهره مندی از بیمه تکمیلی نیز مهیا گردیده است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.