تمام زندگی و خانه زنی روستایی ساکن در روستای کلاته آهن طرقبه در آتش سوخت اما با همت نیروهای بسیج، خیریه‌های این شهر و مردم روستا سرپناهی موقت تا ساخت خانه جدید به همراه وسایل منزل و آذوقه برایش تامین شد.

 تامین سرپناه و لوازم زندگی برای زنی که تمام زندگیش طعمه آتش شد

به گزارش قدس آنلاین، ۲۰ تیرماه سال جاری بود که در اثر فرسودگی سیم‌کشی برق، یک خانه در روستای کلاته‌آهن طرقبه دچار آتش‌سوزی شد، به علت دوری مسافت این روستا تا نزدیکترین ایستگاه آتش‌نشانی و دیر رسیدن ماشین‌های آتش‌نشانی جهت اطفای حریق و از سوی دیگر به علت مصالح قابل اشتعال به کار رفته در ساخت این خانه روستایی تمام اسباب و وسایل مادری تنها به همراه سیسمونی دختر باردار او در آتش سوخت و چیزی جز تلی از خاکستر باقی نماند، اما با همت انسان‌هایی نیکوکار و حضور نیروهای محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی  دوران این غم به زودی به سر می‌آید.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بینالود در این خصوص گفت: در همان ساعات اولیه بعد از انتشار خبر آتش‌سوزی یک منزل در روستای کلاته آهن نیروهای بسیج جهت بررسی شرایط به آن منطقه اعزام شدند و خوشبختانه  با همت نیروهای مردمی و کمک‌های بسیج و خیریه‌های شهر طرقبه توانستیم ضمن تامین سرپناه موقتی برای این خانواده، چند بسته کمک معیشتی و لوازم اولیه زندگی برای آنها تهیه کنیم.

روح‌الله پسندیده اظهار کرد: به منظور هماهنگی در امر خدمات‌رسانی به این خانواده و رفع نیازهای آنها با حضور بخشدار طرقبه، نماینده بسیج و نیروهای مردمی و مرکز نیکوکاری جلسه‌ای تشکیل و حوزه کمک‌رسانی هر قسمت مشخص شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه هم‌اکنون طی هماهنگی‌هایی که صورت گرفت برای مدت ۶ ماه خانه‌ای جهت اسکان موقت این خانواده تا ساخت منزل جدید آنها تامین شد و با مساعدت صاحب‌خانه اجاره بهای این ۶ ماه به این خانم روستایی و خانواده‌اش بخشیده شد، همچنین از طرف بسیج لوازم اولیه زندگی همچون یخچال، گاز، کمد، لباس و آذوقه غذایی برای این خانواده تهیه شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بینالود بیان کرد: همچنین قرار شد با هماهنگی دهیاری روستا یک زمین جهت احداث خانه جدید به این خانواده داده شود و مبلغ ۱۵ میلیون تومان پول جهت تامین مصالح اولیه ساخت منزل جدید جمع‌آوری شده که امیدواریم به زودی با مشخص شدن مکان زمین و با حضور نیروهای بسیجی و کمک‌های مردم و خیریه‌ها منزل این خانم روستایی ساخته شود.

پسندیده افزود: از طرف کمیته امداد امام خمینی نیز قرار شد یک وام بلاعوض به مبلغ ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان به این مادر تعلق گیرد.

وی ادامه داد: سیسمونی نوزاد در راه دختر باردار این خانواده که به طور کامل در آتش سوخته بود، نیز با کمک مردم روستا و مرکز نیکوکاری طرقبه  تهیه و به دست این خانواده رسانده شد.

منبع: فارس

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.