وزیر ورزش و جوانان گفت: در اولین ملاقاتی که با رئیس جمهور داشتم در مورد ضرورت خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس و اقدامات انجام شده گزارشاتی دادم.

سلطانی فر: وزارت ورزش تمامی مراحل قانونی واگذاری سرخابی‌ها را انجام داده است

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در خصوص اقدامات صورت گرفته برای واگذاری ۲ باشگاه سرخابی پایتخت اظهار داشت: تمامی مراحل قانونی، اداری، حقوقی ومستند سازی خصوصی سازی ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس در وزارت ورزش وجوانان خاتمه یافته و تمامی اسناد و مدارک و پرونده‌ها و گزارشات مورد نیاز حدود سه ماه است که به سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار تحویل داده شده است.

وی افزود: براساس مصوبات هیئت عالی واگذاری شرکت‌های دولتی که به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی و با حضور وزیر دادگستری ونمایندگان دادستان کل کشور، نمایندگان اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن و اتاق تعاون و نماینده منتخب مجلس تشکیل می‌شود نحوه واگذاری سهام سرخابی‌ها مشخص خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: قرار بود عرضه اولیه با ۱۵ درصد سهام صورت پذیرد، ولی متاسفانه بوروکراسی داخل ۲ سازمان فوق الذکر که مسئولیت اصلی و قانونی امر خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی را به عهده دارند مانع آغاز عملیات اجرایی خصوصی‌سازی ۲ باشگاه و عرضه سهام اولیه آن‌ها به هواداران شده است.

سلطانی‌فر افزود: در اولین ملاقاتی که با رئیسی، رئیس جمهور جدید حدود چهل روز قبل داشتم در مورد ضرورت خصوصی‌سازی ۲ باشگاه و اقدامات انجام شده گزارش دادم و او نیز تاکید کرد تا این اقدام در اسرع وقت انجام شود.

سلطانی‌فر تصریح کرد: بنده بعد از ملاقات با رئیس جمهور دیدگاه و دستور مشارالیه را شفاها به وزیر اقتصاد و روسای سازمان‌های خصوصی سازی و بورس و اوراق بهادار منعکس کردم، ولی متاسفانه هنوز اقدامی صورت نپذیرفته است.

وی تاکید کرد: برای رشد و توسعه فوتبال کشور باید تمام باشگاه‌های لیگ برتری و لیگ یک به صورت واقعی به بخش خصوصی واگذار و توسط سهامداران آن‌ها اداره و در چهارچوب ضوابط فیفا مدیریت شوند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: بهترین و عادلانه‌ترین شکل خصوصی‌سازی و واگذاری، تبدیل ماهیت حقوقی ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس به شرکت سهامی عام است که این اقدام توسط وزارت ورزش و جوانان انجام شده و نیز واگذاری سهام ریز آن‌ها از طریق بازار پایه فرابورس به همه هواداران میلیونی خواهد بود.

وی اظهار داشت: نقشه راه سازمان خصوصی‌سازی براساس مصوبات هیئت عالی واگذاری، طی نمودن همین طریق است و امیدوارم که هرچه سریعتر این اقدام مهم آغاز شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.