شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۶

کمال ثریااردکانی خبر داد؛

عزاداری اردوزبان‌ها با حضور دختران خردسال

آیین خطبه خوانی در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها در آغاز دهه کرامت

رئیس اداره امور بین الملل حرم مطهر بانوی کرامت از برگزاری سوگواره ریحانه الحسین(ع) به زبان اردو و با حضور دختران خردسال و پدرانشان خبرداد و گفت: این سوگواره با سخنرانی مولانا علی عباس خان صاحب از کشور هند و مداحی محمد بشارت امامی و اجرای غلام مرتضی نگری از کشور پاکستان برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، کمال ثریااردکانی از برگزاری سوگواره ریحانه الحسین به زبان اردو در حرم مطهر بانوی کرامت به همت اداره امور بین الملل این آستان مقدس خبر داد.

وی افزود: این مراسم یکشنبه ۲۱ شهریورماه مصادف با ۵ صفر سالروز شهادت حضرت رقیه بنت الحسین(ع) رأس ساعت ۱۵ با حضور دختران خردسال به همراه پدرانشان در صحن صاحب الزمان(عج) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار می‌شود.

رئیس اداره امور بین الملل حرم مطهر بانوی کرامت ادامه داد: این سوگواره با سخنرانی مولانا علی عباس خان صاحب از کشور هند و مداحی محمد بشارت امامی و اجرای غلام مرتضی نگری از کشور پاکستان به زبان اردو برگزار می‌شود و شرکت کنندگان نیز اردوزبانان مقیم قم خواهند بود.

گفتنی است، سوگواره ریحانه الحسین(ع) به زبان فارسی نیز در سالروز شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها به صورت همزمان قبل از نماز عشا در حرم‌های مقدس مشهد، قم و شیراز و همچنین تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.