براساس اطلاعیه کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع)، پیش ثبت نام متقاضیان اربعین ۱۴۰۰ از طریق سامانه سماح مجدداً از روز دوشنبه ۲۲ شهریور آغاز می شود.

آغاز مجدد پیش ثبت نام اربعین از فردا / زائران چشم انتظار مجوز دولت عراق

به گزارش قدس آنلاین، کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) در اطلاعیه از آغاز مجدد پیش ثبت نام متقاضیان سفر اربعین از روز دوشنبه ۲۲ شهریور، طریق سامانه سماح به نشانی  samah.haj.ir خبر داد.

متن اطلاعیه را در ادامه بخوانید:

بسمه تعالی

بدینوسیله به اطلاع عموم هموطنان عزیز می‌رساند برغم زمان بسیار کوتاه باقی مانده تا ایام اربعین حسینی (ع)، تا این لحظه هیچ مجوز رسمی از سوی دولت عراق برای شرکت مشتاقان ایرانی در مراسم اربعین حسینی صادر نشده و دستورالعملی نیز برای صدور روادید ابلاغ نشده است؛ لذا با لحاظ فرصت اندک باقی مانده، کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین در نظر دارد از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰، ۶، ۲۲ به منظور آمادگی‌های لازم، از طریق سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir و به صورت غیر حضوری موقتا مبادرت به پیش ثبت نام از آن دسته از متقاضیانی نماید که فاقد بیماری زمینه‌ای بوده و براساس شرایط منتشره در رسانه‌ها به نقل از دولت عراق و همچنین مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، هر دو دوز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند و باتوجه به بسته بودن مرزهای زمینی صرفا مجاز به تشرف از طریق هوایی خواهند بود. مضافا اینکه داشتن گواهی نتیجه منفی آزمایش PCR برای مسافرت مورد نیاز می‌باشد.

بدیهی است ثبت نام قطعی براساس ظرفیت و شروطی که کشور عراق اعلام نماید انجام خواهد شد و در صورتی که تعداد افرادی که پیش ثبت نام کرده باشند بیش از ظرفیت تعیین شده توسط کشور عراق باشد، در اینصورت متناسب با ظرفیت اختصاص یافته تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهد شد.

هموطنان عزیز مستحضر باشند که استعلام‌های لازم برای اخذ تایید تزریق دو دوز واکسن کرونا از طریق وزارت بهداشت انجام می‌گردد.

تاکید می‌نماید انجام پیش ثبت نام به هیچ وجه به معنای قطعیت در تشرف متقاضیان نمی‌باشد و تصمیم گیری در این خصوص منوط به مجوز رسمی دولت عراق و ستاد مرکزی اربعین خواهد بود.

همچنین از کلیه مشتاقان درخواست می‌شود با توجه به بسته بودن مرزها، به هیچ وجه به مرزهای کشور مراجعه نکنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.