رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان گفت: وضعیت بودجه استان اصفهان در حوزه‌های عمرانی بد نیست اما در حوزه اجرایی وضعیت مطلوبی ندارد.

وضعیت بودجه اجرایی استان اصفهان مطلوب نیست

به گزارش قدس آنلاین، نعمت‌الله اکبری  با اشاره به میزان کسری بودجه استان اظهار داشت: کسری بودجه استان اصفهان دنباله کسری بودجه کشور است که البته در حوزه‌های عمرانی وضعیت بودجه استان بد نیست اما در حوزه اجرایی وضعیت خوبی ندارد.

وی افزود: در حوزه عمرانی در ۶ ماهه اول سال تخصیص ۳۰ درصدی داشتیم که در واقع ۷۰ درصد اعتبارات همچنان تخصیص پیدا نکرده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان در خصوص راه اندازی صندوق حمایت اجتماعی در استانداری که یکی از نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی برای جبران بودجه استان مطرح کرده بود، گفت: به موجب قانون و بر اساس یک مسئولیت اجتماعی، بخش خصوصی باید قسمتی از منابع مالی خود را در ارتباط با مسئولیت اجتماعی هزینه کند.

آب و فاضلاب اولویت بودجه استان است

وی ادامه داد: این یک ظرفیت است که در راستای اهداف اجتماعی شکل می‌گیرد در حالی که بحث اصلی ما در بودجه‌های عمرانی است که متأسفانه تأمین کسری آن از سوی هیچ منبعی توجه نشده است.

اکبری اولویت تقسیم‌بندی بودجه استان را آب و فاضلاب و سپس راه و شهرسازی عنوان کرد و افزود: انصافاً استانداری اصفهان برای رفع مشکلات استان به ویژه در حوزه آب وقت گذاشتن و در این دوره اتفاقات خوبی افتاده است و به آینده نیز برای بهبود شرایط امیدواریم.

منبع: مهر

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.