شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵

نظر خواهر «کیم جونگ اون» درباره مذاکره با کره جنوبی

خواهر رهبر کره شمالی از بررسی موضوع نشست میان دو کره در صورت رعایت انصاف و احترام متقابل به پیونگ یانگ خبر داد.

کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی کیم جونگ اون

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از رویترز، خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از خواهر رئیس این کشور اعلام کرد که کره شمالی میتواند موضوع مشارکت در یک نشست بین دو کره را درصورتی که احترام متقابل حفظ شود، مد نظر قرار دهد.

این اظهارات درحالی مطرح شده که روز گذشته کره شمالی از آمریکا و کره جنوبی خواسته بود که سیاستهای خصمانه و استانداردهای دوگانه علیه پیونگ یانگ را قبل از آغاز هرگونه مذاکرات رسمی متوقف کنند.

کیم یو جونگ، خواهر رئیس کره شمالی در بیانیه ای اعلام کرد: معتقدم تنها زمانیکه انصاف و احترام متقابل حفظ شود ارتباط میان کره شمالی و کره جنوبی شکل خواهد گرفت و درباره موضوعاتی مانند نشست میان دو کره میتوان تصمیم گیری کرد.

رئیس جمهوری کره جنوبی در سخنرانی روز سه شنبه خود در سازمان ملل خواستار اعلام رسمی پایان جنگ میان دو کره شده بود. با اینحال جمعه خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از "ری تائه سونگ" معاون وزیر خارجه این کشور اعلام کرد: درخواست کره جنوبی برای اعلان رسمی پایان جنگ، زودهنگام است زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که اعلان رسمی پایان جنگ منجر به این خواهد شد که سیاست های خصمانه آمریکا در قبال پیونگ یانگ متوقف می شود.

معاون وزیر خارجه کره شمالی افزود: تا زمانی که شرایط سیاسی در اطراف کره شمالی تغییر نکند و سیاست خصمانه آمریکا در قبال پیونگ یانگ تغییر نکند، هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد، هرچند اگر پایان جنگ صدها بار اعلام شود.

دو کره از زمان جنگ ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ میلادی به طور فنی در وضعیت جنگی قرار دارند و هیچ گونه پیمان صلحی را امضا نکرده اند.

نظر شما