ساعت ۴:۳۰ دقیقه بامداد زلزله‌ای با قدرت ۴.۵ ریشتر و ساعت ۶:۳۰ دقیقه نیز زلزله‌ای با قدرت ۵.۲ ریشتر بندر گناوه را لرزاند.

اعزام تیم‌های امدادی به منطقه /مصدومیت تعدادی از مردم روستاها

به گزارش قدس آنلاین، دو زمین لرزه به بزرگی ۵.۲ ریشتر و ۴.۵ ریشتر حوالی بندر گناوه در استان بوشهر را لرزاند که  براساس گزارش های رسیده شدت زلزله‌ها به گونه‌ای بود که باعث وحشت اهالی شد و مردم تا صبح در حیاط منازل به سر بردند.

زمین لرزه  که در شهرهای نزدیک گناوه شامل بندرریگ و بندرامام حسن نیز احساس شد  ، ساختمان‌ها  و در و پنجره‌ها را در شهر گناوه و روستاهای نزدیک به کانون آن به شدت تکان داد.

موقعیت این زمین لرزه که براساس اعلام  مرکز زلزله نگاری دانشگاه تهران نزدیک  روستای تاجملکی و اسلام آباد و شول بخش مرکزی گناوه ثبت شده  است نشان می‌دهد مکان آن در همان محل زلزله ۵.۹ ریشتری  ۲۹ فروردین امسال بوده است. براساس گزارش‌های واصله از منابع محلی ، بخش‌هایی از کوه‌های گمارون نزدیک به روستاهای محل کانون زلزله ریزش کرده است.

اعزام ۳ تیم واکنش سریع و امدادی ‌به روستاهای زلزله‌زده ‌

‌مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان اینکه زلزله ۵.۲ ریشتر بیش از ۱۰ روستای گناوه را لرزاند گفت: پس از این حادثه، تیم‌های واکنش سریع، امدادی و ارزیاب هلال احمر به نقاط مختلف شهرستان گناوه اعزام شدند.

غلامرضا حاجیانی، با اشاره به وقوع ۲ زمین‌لرزه در گناوه اظهار داشت: ۲ زمین‌لرزه به بزرگی ۵.۲ و ۴.۵ ریشتر بامداد امروز شهرستان گناوه را لرزاند که بلافاصله تیم‌های هلال احمر به نقاط زلزله‌زده اعزام شد.

وی با بیان اینکه بین ۱۰ تا ۲۰ روستا در بخش مرکزری شهرستان گناوه از زمین لرزه یاد شده متاثر شدند گفت: بر اساس ارزیابی‌های اولیه تلفات و خسارت خاصی وجود نداشته ولی ترک خوردگی برخی منازل روستایی گزارش شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به تیم‌های امدادی برای کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان تصریح کرد: پس از وقوع زمین‌لرزه در روستاهای بخش مرکزی گناوه، تیم‌های واکنش سریع، امدادی و ارزیاب هلال احمر به نقاط مختلف شهرستان گناوه اعزام شدند.

حاجیانی اضافه کرد: جلسه اضطراری امدادی، در پی وقوع زلزله مذکور، در محل مرکز فرماندهی جمعیت هلال احمر استان بوشهر تشکیل شد.

فرماندار: خسارتی گزارش نشد

  فرماندار گناوه با اشاره به وقوع زلزله ۵.۲ ریشتر بامداد امروز گفت: این زمین‌لرزه سبب وحشت مردم، مصدومیت تعدادی از مردم در روستاها و ترک خوردگی دیوار برخی منازل روستایی بخش مرکزی گناوه شد.

غلامرضا مهرجو ، با اشاره به وقوع ۲ زمین لرزه در شهرستان گناوه اظهار داشت: نخستین زلزله به بزرگی ۵.۲ ریشتر ساعت ۴:۴۵ دقیقه بامداد در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در روستاهای بخش مرکزی گناوه ثبت شد.

وی با بیان اینکه زمین لرزه دوم بندر گناوه به بزرگی ۴.۵ ریشتر ساعت ۶:۰۳ دقیقه صبح امروز ثبت شد افزود: این زلزله در روستاهای بخش مرکزی به وقوع پیوست و روستاهای بهمنیاری، کلر، شول، گُماران، اسلام‌آباد، تاج مَلِکی و بهمنیاری از توابع بخش مرکزی گناوه را به لرزه در آورد.

فرماندار گناوه با اشاره به اعزام تیم‌های امدادی و ارزیاب به مناطق زلزله‌زده تصریح کرد: با بررسی‌های اولیه و ارزیابی‌ها به برخی از منازل مسکونی روستاهای یاد شده بیشتر خسارات وارد شد و دیوارهای این واحدهای مسکونی ترک خوردگی مشاهده شده است.

مهرجو با اشاره به اینکه این زلزله چند نفر مصدوم در پی داشت بیان کرد: زمین‌لرزه ۵.۲ و ۴.۵ ریشتر بخش مرکزی گناوه منجر به مصدوم شدن چند نفر شد که به‌صورت سرپایی درمان شدند و تاکنون ۴ مورد مصدومیت در روستای شول گزارش شده است.

وی از اعزام اعضا تیم‌های بحران از جمله هلال احمر، اورژانس، فوریت‌های پزشکی، دهیاران و بخشداران به محل زلزله خبر داد و گفت: تیم‌های اعزامی در حال بررسی وضعیت روستاها و مشکلات آنان هستند و تیم‌های امدادی و ارزیاب در روستاهای زلزله‌زده حضور دارند.

اعزام تیم‌های امدادی به منطقه

عبدالعلی صیادی رئیس جمعیت هلال احمر گناوه ‌گفت: در پی زلزله ۵.۲ ریشتری  ۹ مهر ماه ۱۴۰۰ در شهرستان گناوه تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر  در حالت آماده باش قرار گرفتند.

وی افزود:باتوجه به ارزیابی‌های صورت گرفته تا این لحظه خوشبختانه زلزله خسارت جانی در بر نداشته و خسارت مالی هم گزارش نشده است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.