‌سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان مردادماه امسال هفت هزار و ۳۲ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که آمار تلفات شش هزار و ۳۳۱ نفر بود، ۱۱.۱ درصد افزایش یافته است.

افزایش آمار تلفات ناشی از تصادفات در ۵ ماه امسال

به گزارش قدس آنلاین به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور، در مرداد ماه امسال آمار تلفات حوادث رانندگی با کاهش ۵.۱ درصدی مواجه بود. در این ماه یک هزار و ۳۹۸ نفر در تصادفات جان باختند در حالی که آمار تلفات در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و ۴۷۳ نفر بود. در این ماه ۲۵ هزار و ۳۹۵ مصدوم تصادفات نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که نسبت به سال قبل ۷.۴ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش در پنج ماهه سال جاری آمار تلفات تصادفات با افزایش مواجه بود. در این مدت هفت هزار و ۳۲ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از کل تلفات تصادفات پنج هزار و ۶۴۲ نفر مرد و یک هزار و ۳۹۰ نفر زن بودند.

در این مدت استان‌های فارس با ۵۵۳، خراسان رضوی با ۴۷۱ و تهران با ۴۶۹ فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۵۶، کهگیلویه و بویراحمد با ۹۰ و قم با ۹۸ فوتی کمترین آمار تلفات را داشته‌اند.

در پنج ماهه امسال ۱۲۷ هزار و ۹۴۰ نفر (۹۴ هزار و سه مرد و ۳۳ هزار و ۹۳۷ زن) از مصدومان حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد بیشتر شده است.

در چهار ماهه نخست سال جاری پنج هزار و ۶۳۳ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن (۱۳۹۹) که آمار تلفات چهار هزار و ۸۵۸ نفر بود، ۱۶ درصد بیشتر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.