دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲

رییس سازمان سینمایی خبر داد:

شورای‌عالی سینما احیا می‌شود/ اولین جلسه با حضور رییس‌جمهوری در آذر ماه

رییس سازمان سینمایی اعلام کرد شورای‌عالی سینما با تلاش ها و پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی احیا می شود.

رییس سازمان سینمایی

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی ،محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی کشور با اعلام خبر «احیای شورای‌عالی سینما» گفت: با پیگیری‌های دکتر اسماعیلی وزیر ارشاد اولین جلسه شورای‌عالی سینما با حضور ریاست محترم جمهوری آذرماه سالجاری برگزار می‌شود.

اعضای شورا انتخاب شده اند

محمدخزاعی ادامه داد: «شورای‌عالی سینما» پس از وقفه‌ای هشت ساله با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به زودی در عالی‌ترین سطح برگزار خواهد شد. اعضای شورای‌عالی سینما پس از بررسی و ارزیابی های گسترده انتخاب شدند و به زودی معرفی خواهند شد. شورا، همزمان با اولین نشست آن با حضور رییس جمهوری آغاز به کار می کند.

رییس سازمان سینمایی کشور با اشاره به بخش هایی از مهمترین اهداف شورای‌عالی سینما خاطر نشان کرد: اعمال سیاست‌های متمرکز در حوزه سینمای ایران برای اجرا توسط تمامی دستگاه‌های اجرایی و مراجع ذی‌ربط در چهارچوب الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی، پیشرفت همه‌جانبه کمی و کیفی توانمندی‌های ملی در عرصه سینما، پیشرفت متوازن زیرساخت‌های سینمای ایران، تقویت مؤلفه‌های سینمای ملی و انقلابی به عنوان یکی از عناصر هویت اسلامی ـ ایرانی، رونق اقتصاد سینما و توانمندسازی بخش های غیردولتی فعال در حوزه سینما، حمایت و هدایت سینما در جهت تحقق اهداف کلان فرهنگی انقلاب اسلامی و منویات رهبری، ارتقای حضور اثرگذار و مشارکت سینمای ایران در عرصه بین‌المللی، گسترش، تنظیم و ساماندهی بازار فیلم در راستای توسعه اقتصاد سینما و پاسخ‌گویی به نیازها و مطالبات مخاطبان، افزایش کمی و ارتقای کیفی تولیدات سینما با توجه به مضامین، موضوعات و سوژه‌های ارزشمند، تقویت و ساماندهی آموزش و پژوهش سینمایی متناسب با رویکردها و جهت‌گیری‌های پیشرفت و تعالی سینما و شنـاسایی و پرورش استعـدادهای جدید و تربیـت نیروهـای متخـصص و متـعهد به ارزش‌های اسلامی ـ انقلابی در کشور از جمله این اهداف است.

خزاعی با بیان اینکه با توجه به دغدغه جدی رییس جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این شورا بعد از هشت سال تعطیلی احیا می شود، افزود: احیای شورای عالی سینما پس از سال ها تعطیلی در دولت سیزدهم و حمایت شخص رییس جمهور به عنوان عالی ترین مقام اجرایی کشور از فعالیت این شورا، و نشان دهنده اهمیت و جایگاه راهبردی سینما و مرجعیت فرهنگی آن در جامعه است.

رییس سازمان سینمایی اظهار امیدواری کرد که این اقدام بتواند برای سینمای ایران در گام دوم انقلاب و در جهت تحول و بازسازی انقلابی و اعتلای آن موثر باشد.

وی در پایان عنوان کرد: به شخصه از آیت الله رئیسی رئیس جمهور محترم و دکتر اسماعیلی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر توجه و اهتمام ویژه به نیازهای سینمای کشور تشکر و قدردانی می کنم و باور دارم برکات و نتایج فعالیت این شورا باعث رونق، پویایی و بالندگی بیش تر سینمای کشور خواهد شد.

منبع: صبا

انتهای خبر/

نظر شما