شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷

دومین محموله کمک‌های هلال‌احمر به افغانستان ارسال شد

محموله واکسن

مدیرکل عملیات و برنامه‌های بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران از ارسال دومین محموله کمک‌های بشردوستانه این جمعیت به افغانستان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از جمعیت هلال‌احمر، حسن اسفندیار درمورد محموله غذایی ارسال شده به افغانستان گفت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران روز جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ دومین محموله کمک‌های بشردوستانه خود را تحویل جمعیت هلال احمر افغانستان داده تا در میان مردم قندوز توزیع شود.

وی افزود: محموله‌های ارسالی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در اختیار مردم افغانستان قرار می‌گیرد. ساز و کار ارسال کمک‌های بشردوستانه براساس استانداردهای فدراسیون بین المللی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر است.

اسفندیار تصریح کرد: محموله پس از رسیدن به فرودگاه کابل، اقلام امدادی و غذایی به سمت انبارهای جمعیت هلال احمر افغانستان هدایت می شود. سپس آن‌ها لیست افراد و مناطق توزیع را در اختیار ما می‌گذارند و با موافقت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، توزیع کمک‌ها آغاز می‌شود.

مدیر کل عملیات و برنامه‌های بشردوستانه جمعیت هلال احمر ایران توضیح داد: محموله قبلی ۵۰ تن موادغذایی بود که به کابل ارسال شد و این محموله نیز ۱۰ تن اقلام خوراکی و امدادی را شامل برنج، قندو شکر، حبوبات، کنسرو و تعدادی پتو دربردارد که در اختیار مردم قندوز قرار خواهد گرفت.

اسفندیار گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و پس از انفجار اخیر و کشته‌شدن شماری از مردم قندوز، وضعیت روحی مردم منطقه همچون وضعیت بد اقتصادی، نامطلوب است و هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی جمعیت هلال احمر افغانستان، تصمیم گرفت تا منطقه توزیع اقلام خوراکی و امدادی، ولایت قندوز باشد.

نخستین محموله کمک‌های بشردوستانه هلال احمر ایران به افغانستان روز ۱۳ مهر ماه ارسال شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.