چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱

کرونا در جهان

عبور شمار مبتلایان از ۲۴۲ میلیون نفر

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۳۵۲ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۲۴۲ میلیون و ۳۵۵ هزار نفر رسید.

ویروس کرونا در ویتنام

به گزارش قدس آنلاین؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۴۲ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۲۲۲ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۴۷۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۱۹ میلیون و ۶۹۱ هزار و ۶۱۱ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۷۱ هزار و ۸۰۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۵ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۵۰۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۴۸ هزار و ۶۵۲ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۴ هزار و ۹۳۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۹۹۶ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۵۲ هزار و ۶۸۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۲ هزار و ۹۶۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۸۷۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۰۳ هزار و ۹۰۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۸ میلیون و ۵۴۱ هزار و ۱۹۲، ۸ میلیون و ۶۰ هزار و ۷۵۲، ۷ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۳۷۹، ۷ میلیون و ۹۶ هزار و ۴۳ و ۵ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۹۶۷ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۷۶۶ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۹۹۰ هزار و ۷۶۷ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۵ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۳۱، ۳۳ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۲۴۸ و ۲۰ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۱۸۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

منبع: تسنیم

نظر شما