شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸

وزیر کشور: باید ‌اقتصاد مکمل با کشورهای همسایه داشته باشیم/ دشمن دیگر جرأت تهدید هم ندارد

وحیدی

وزیر کشور گفت: باید برنامه‌ریزی و اقتصاد مکمل با همسایگان داشته باشیم تا این تبادلات به توسعه اقتصادی منطقه منجر شود.

به گزارش قدس آنلاین، احمد وحیدی امروز در آیین تکریم و معارفه استاندار آذربایجان شرقی که در تالار اجتماعات مصلی امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد، با تبریک عید بزرگ ولادت پیامبر اسلام (ص) اظهار داشت: در پرتو انوار گرامی رسول اکرم قرار داریم، که اگر نبود رسول الله، دنیای تاریکی داشتیم که پر از شرک بود.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه مسئول باید به گونه‌ای باشد که مردم او را از خود بدانند، افزود: اگر مردم، مدیر را از بین خود بدانند، همدلی و همراهی خواهند کرد و وظیفه مسئول هم کمک به مردم است تا رنج مردم را رفع کند.

وی آذربایجان شرقی را دریچه بزرگی برای ایران اسلامی دانست و گفت: این استان همواره الهام‌بخش برای ایران و برای جهان اسلام است. علامه‌های بزرگ، شهدای عزیز، شهریارها و عالمانی که استوانه‌های کشور بودند که تربیت یافته این استان و تبریز بودند.

وزیر کشور تاکید کرد: این استان مهد علم و عرفان، فضل، جهاد، شهادت، ایثار و فداکاری است. زرخیز است ولی زرهای معنوی بیش از مادی است لذا مسئولیت سنگینی بر دوش نسل جدید استان است تا از این ظرفیت های علمی و عرفانی بهره بگیرد و دنیا را تحت تاثیر قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه باید در پناه این ذخایر مادی و معنوی، نه تنها مشکلی در این استان نداشته باشیم، بلکه کل ایران از تبریز سیراب شود، ادامه داد: استاندار فقط مسائل مادی را مدیریت نکند باید ظرفیت‌های بزرگ معنوی را در راستای اعتلای استان به کار گیرد.

وحیدی با تاکید بر اینکه آذربایجان شرقی باید محور توسعه صنعتی کشور باشد، خاطرنشان کرد: این استان با صنعتگران توانمند و نخبه در حوزه‌های کشاورزی، اقتصادی و... می تواند متحول کننده کشور باشد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه بسیاری از محصولات صنعتی با تکنولوژی برتر باید در این استان تولید شود، اظهار داشت: آذربایجان شرقی جزو اولین استان‌ها بود که موتور خودرو با پیچدگی خاص را تولید کرد و می‌تواند به قطب خودروسازی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه همه دانشگاه های استان برای توسعه فناوری های صنعتی و استفاده از ظرفیت نخبگان در توسعه استان همکاری جدی داشته باشند، ادامه داد: باید در این راستا از ذخایر موجود استفاده شود و یکدست و متحد برای توسعه استان تلاش کنید.

وحیدی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی نقطه ترانزیتی مهم و نقطه وصل ایران به اروپا و قفقاز است تصریح کرد: تبریز می‌تواند محور توسعه دیپلماسی اقتصادی ایران با همسایگان شمالغربی شود.

وی تبریز را نقطه ثقل و اتکای فرهنگی برای کشورهای منطقه دانست و افزود: باید برنامه‌ریزی و اقتصاد مکمل با همسایگان داشته باشیم تا این تبادلات به توسعه اقتصادی منطقه منجر شود.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه کار بر زمین مانده در این استان زیاد است، گفت: استاندار، در جایگاه رئیس جمهور یک استان است و همه مدیران کل باید با استاندار هماهنگ باشند لذا آیت‌الله رئیسی تاکید دارند که انتصاب مدیران کل باید با استاندار هماهنگ شوند.

وی با تقدیر از ایستادگی مردم و مسئولان در برابر فشارهای دشمنان تصریح کرد: اکنون به قدرتی رسیدیم که دشمنان نه تنها حمله، بلکه نمی‌توانند تهدید هم بکنند.

وحیدی خاطرنشان کرد: در دوران سختی‌ها ایستادیم و دوران پیروزی نزدیک است. خستگی را خسته کردیم و امیدوارم شاهد افق‌های نو و چشم اندازهای عالی برای کشور باشیم.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.