معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان پست گفت: سامانه الکترونیکی روستا یار برای عرضه محصولات روستائیان به زودی راه‌اندازی می‌شود.

سامانه الکترونیکی "روستایار" برای عرضه محصولات روستائیان ‌راه‌اندازی می‌شود

به گزارش قدس آنلاین، رمضانعلی سبحانی‌فر معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت ملی پست، در سفر به مازندران با بیان اینکه سامانه الکترونیکی روستا یار به زودی راه اندازی می‌شود، اظهار داشت: روستائیان سراسر کشور در این سامانه می‌توانند محصولات کشاورزی، دامی و صنایع دستی خود را بدون واسطه عرضه کنند و به فروش برسانند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد خریدها در کشور هم اکنون اینترنتی انجام می‌شود، افزود: با خرید اینترنتی حجم مبادلات پستی نیز افزایش یافته و هم تاکنون به ۳ برابر رسید.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت ملی پست از افزایش ۳۰ درصدی زیرساختهای پست پس از شیوع کرونا و افزایش مبادلات در کشور خبر داد و تصریح کرد: ابتدای شیوع کرونا و افزایش حجم مبادلات، سازمان غافلگیر شد اما در ادامه با افزایش زیرساخت ها، مشکل مبادلات علاوه بر اینکه حل شد، هم اکنون زیرساختهای مازاد نیز داریم.

سبحانی فر با اعلام اینکه در چند ماه گذشته به دلیل شرایط کرونایی، دو نمایشگاه کتاب و قرآن را به صورت مجازی برگزار کردیم که با افزایش استقبال روبرو بودیم، گفت: زمانی که نمایشگاه حضوری بود هزار و ۲۰۰ ناشر شرکت کردند اما در زمان کرونایی هزار و ۸۰۰ ناشر شرکت کردند که بیش از ۸۵ هزار آدرس پستی برای ارسال ثبت شده بود.

وی با اشاره به اینکه برخی از شرکت و کارخانه‌های ورشکسته پس از عقد قراداد با ما و فروش اینترنتی به صورت باورنکردنی افزایش فروش داشتند، یادآورشد: یکی از اقدامات انجام شده راه‌ اندازی خطوط مستقیم مبادلات بین استانی است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.